İngilizce Ders Kitabı Cevapları 7. Sınıf 7. Ünite Sayfa 170-172 Cevapları

İngilizce Ders Kitabı Cevapları 7. Sınıf 7. Ünite Let’s Practise More Cevaplarını yayınladığımız bu kategoride 2019-2020 eğitim öğretim yılında 7. sınıf İngilizce dersinde okutulan Kök-e Yayıncılık 7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı 7. Ünitesi olan Dreams Ünitesi çalışma kitabı sayfaları olan İngilizce Ders Kitabı Cevapları 7. Sınıf İngilizce Let’s Practise More   170-172 sayfaları cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Kök-e Yayıncılık İngilizce Ders Kitabı Cevapları 7. Sınıf 7. Ünite sonunda yer alan Let’s Practice More alanındaki sayfa 170, sayfa 171 ve sayfa 172 de bulunan aktivite ve soruların cevaplarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

7. Sınıf İngilizce Cevapları sayfa 170

İngilizce Ders Kitabı Cevapları 7.

7. Sınıf İngilizce Cevapları sayfa 171

SAYFA 171 Aktivite  4. Kendi hayatınızı düşünün. Will / won’t kullanarak geleceğiniz hakkındaki tahminlerinizi yazın. Ne yapmalısınız? Ne yapmamalısınız?

I am a good student, I always do my homework on time and study hard for my exams I think I will be successful when I graduate. I love English lesson. I believe I will speak English very well and I will travel many countries. Maybe I will work abroad.  I should study hard for this. I should learn English very well.
Ben iyi bir öğrenciyim, her zaman ödevlerimi zamanında yaparım ve sınavlarıma çok çalışırım. Bence mezun olduğumda başarılı olacağım. İngilizce dersini de seviyorum. İnanıyorum ki çok iyi İngilizce konuşacağım ve bir çok ülkeye seyahat edeceğim. Belki de yurt dışında çalışırım. Bunun için çok çalışmam gerekiyor. İngilizceyi çok iyi öğrenmeliyim.

7. Sınıf İngilizce Cevapları sayfa 172

İngilizce Ders Kitabı Cevapları 7.

Sayfa 172 Aktivite 7’deki CD 7.6

SAYFA 172 Aktivite 5, Karen’in hikayesi Türkçe çevirisi

Evdeyim ve çok sıkıldım. Hava çok güzel. Dışarı çıkmak ve parkta yürümek istiyorum ama evde  annemi beklemeliyim. Bana, ödevini bitirmeden evden çıkmamamı söyledi. Anahtarları da vermedi.  Eğer dışarı çıkarsam, tekrar eve nasıl gireceğim? Annemin beni evde görmesi gerek. Ne yapacağım?

SAYFA 172 Aktivite 6, Şimdi tahminlerinizi yazın ve hikayeyi tamamlayın. Arkadaşlarınızın hikayelerini okuyun. En iyi hikaye hanginizin?

I think Karen will wait for her mother for one hour but her mother won’t come. She will get really bored. Then, she will see her firend Linda on the street from her windows and she will call her. Linda will tell her she is going to meet the other girls at the park and they will play together. Linda will ask Karen to go together. Karen will accept and they will go to the park. When Karen’s mother comes home, she won’t find Karen at home. She will be worried about Karen. She will be very anxious. After some time Karen will come back to home and her mother will cry and hug Karen. But after that, she will shout at Karen.

 Bence Karen annesini 1 saat daha bekleyecek ama annesi gelmeyecek. Gerçekten çok sıkılacak. Sonra arkadaşı Linda’yı sokakta görecek ve Linda’yı çağıracak. Linda ona parka diğer kızlarla buluşmaya gittiğini söyleyecek. Linda Birlikte gitmeyi teklif edecek. Karen kabul edecek ve birlikte parka gidecekler. Karen’in annesi eve geldiğinde Karen’i evde bulamayacak ve Karen için çok endişelenecek. Biraz zaman sonra Karen eve gelecek ve annesi ağlayarak Karen’a sarılacak. Ama ondan sonra Karen’a bağıracak.

SAYFA 172, Aktivite 7. Şimdi Karen’i dinleyin ve tahminlerinizi kontrol edin. CD 7.6 Dinleme Metni ve Türkçesi

I should tell the truth I don’t want to make mom upset. My mom will be back in an hour. First, I’ll do my homework. Then I will watch my favourite TV program. Finally I will tidy up my room and read a book. My mom will be very happy and lett me out to play with my friends.

Doğruyu söylemeliyim annemi üzmek istemiyorum. Annem bir saat içinde dönecek. Önce ödevimi bitireceğim. Sonra, en sevdiğim tv programını izleyeceğim. Son olarak odamı toplayacağım ve kitap okuyacağım. Annem çok mutlu olacak ve arkadaşlarımla oynamak için dışarı çıkmama izin verecek.

7. ÜNİTE DERS KİTABI CEVAPLARI 1. PARÇA (Sayfa 93-98) İÇİN TIKLAYIN

7. ÜNİTE CEVAPLARI DEVAMI ( 99 – 104 SAYFALAR ) İÇİN TIKLAYIN

7. SINIF İNGİLİZCE TÜM ÜNİTELERİN CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN