GİZEM YAYINCILIK 10. SINIF İNGİLİZCE DERS KİTABI 7. ÜNİTE “FOODS AND FESTIVALS” (YİYECEKLER VE FESTİVALLER) CEVAPLARI

2018-2019 eğitim öğretim yılında 10. sınıf İngilizce dersinde okutulan Gizem Yayıncılık 10. Sınıf İngilizce Ders Kitabının 7. Ünitesi olan FOODS AND FESTIVALS (YİYECEKLER VE FESTİVALLER)Ünitesi cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Gizem Yayıncılık 10. Sınıf İngilizce Ders Kitabı 7. Ünitesi olan Foods and Festivals Ünitesinin sayfa 89, sayfa 90, sayfa 91, sayfa 92, sayfa 93, sayfa 94, sayfa 95, sayfa 96, sayfa 97, sayfa 98, sayfa 99, sayfa 100 ve sayfa 101 ’de bulunan aktivite ve soruların cevaplarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.


Yazımızın devamında tüm bu sayfaları bir arada bulabilirsiniz. Kitap sayfalarının görselleri üzerinde verilen cevapların ve Gizem Yayıncılık 10. Sınıf İngilizce Ders Kitabı 7. ünite kelimelerinin Türkçe anlamlarını da bulabilirsiniz. Cevapları sitemizden alırken öğrencilerin ve velilerin daha bilinçli olarak cevapları tamamlayabilmeleri için ders kitabı etkinliklerinde “instructions” yani sizden isteneni anlatan talimatların da Türkçeleri verilmiştir. Öğrencilerin bireysel olarak cevaplaması gereken alanlarda da örnek olarak kullanılabilecek cevaplara yer verilmiştir.

10. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 89

10. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 90

10. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 91

10. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 92

SAYFA 92’DE YAPILMASI SÖYLENEN 149. SAYFA

10. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 93

10. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 94

10. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 95

10. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 96

10. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 97

Sayfa 97 ‘deki metnin Türkçesi

Eids / Bayramlar

Türkiye’de her yıl iki dini bayram kutlanır.  Bunlardan biri Ramazan Bayramı, diğeri ise Kurban Bayramıdır. Aslında bu iki bayramı tüm dünyadaki Müslümanlar kutlamaktadır. Ama bazı ülkelerdeki insanlar farklı isimler kullanmaktadır. Onlar, Ramazan Bayramına Eid al-Fitr, kurban bayramına ise Eid al Adha diyorlar. Bu kutlamalar bayramlar olarak bilinir ve İslam dünyası için çok önemlidir.

               Müslümanlar ramazan ayı boyunda gün içerisinde oruç tutarlar. Aynı zamanda ihtiyacı olanlara da yardım ederler. Fakirlere zekat vermenin İslami görevleri olduğuna inanırlar. Bu kutsal ayın sonunda, Ramazan Bayramı kutlanır. Üç gün sürer. İlk günün sabahında erken saatte Müslüman erkekler camiye gidip ibadet ederler. Çocuklar yeni kıyafetler giyer. Çocuklara şeker harçlık verilir. Okullar ve iş yerleri kapalıdır, böylece insanlar aileleriyle birlikte bayramı kutlarlar. Akrabalar, arkadaşlar, komşular birbirini ziyaret ederler. Bu bayram süresince insanlar baklava ve lokum gibi özel yiyecekler yerler.

               Diğer bayram, Kurban Bayramı dört gün sürer. Hac ibadetinin sonunda kutlanır. Her yıl milyonlarca Müslüman Suudi Arabistan’daki kutsal şehir Mekke’yi ziyaret ederler. Müslümanlar bu hac yolculuğuna hayatlarında en az bir kez gitmeye çalışırlar. Hac sırasında, koyun, keçi, deve gibi hayvanlar kurban edilir. Hacca gidemeyen insanlar kendi evlerinde kurban verirler ve bu kurbanların çoğunu fakirlere ve ihtiyacı olanlara dağıtırlar.
insanlar hep beraber bayram yemekleri yerler. Kurban bayramının en meşhur yemeği kavurmadır. Ayrıca, bir çok insan sevdikleriyle beraber ızgara yapar. Bayramlarda herkes iyi vakit geçirir.

10. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 98

10. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 99

10. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 100

10. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 101