9 Sınıf İngilizce WORKBOOK Cevapları 6. Ünite Çalışma Kitabı PASİFİK Y.

9 Sınıf İngilizce WORKBOOK Cevapları yazımızda 2019-2020 eğitim öğretim yılında 9. sınıf İngilizce dersinde okutulan PASİFİK YAYINLARI İngilizce RELEARN Çalışma Kitabının 6. Ünitesi olan Bridging Cultures (Kültürler Arası Köprü) Ünitesi cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

PASİFİK Yayınları 9. Sınıf RELEARN İngilizce Çalışma Kitabı (Workbook) 6. Ünitesi olan Bridging Cultures Ünitesinin sayfa 35, sayfa 36, sayfa 37 ve sayfa 38’de bulunan aktivite ve soruların cevaplarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Yazımızın devamında tüm bu sayfaları bir arada bulabilirsiniz. Kitap sayfalarının görselleri üzerinde verilen cevapların ve 9. Sınıf RELEARN İngilizce Çalışma Kitabı (Workbook) 6. ünite kelimelerinin Türkçe anlamlarını da bulabilirsiniz. Ayrıca 9 Sınıf İngilizce WORKBOOK Cevapları yanında kitap sayfalarında yer alan İngilizce metinler Türkçe çevirileriyle birlikte verilmiştir. Cevapları sitemizden alırken öğrencilerin ve velilerin daha bilinçli olarak cevapları tamamlayabilmeleri için ders kitabı etkinliklerinde “instructions” yani sizden isteneni anlatan talimatların da Türkçeleri verilmiştir. Öğrencilerin bireysel olarak cevaplaması gereken alanlarda da örnek olarak kullanılabilecek cevaplara yer verilmiştir.

Pasifik Yayınları 9. sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 35

9 Sınıf İngilizce WORKBOOK Cevapları

Pasifik Yayınları 9. sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 36

9 Sınıf İngilizce WORKBOOK Cevapları

SAYFA 36, Aktvite 2. Verilen diyaloğun Türkçe Çevirisi

Waiter: Amy’nin yerine hoş geldiniz. İşte menüleriniz. Siparişlerinizi almak için geri geleceğim.
….
Waiter: Karar verdiniz mi?
Customer 1: Ben deniz ürünü spagetti alacağım.
Waiter: Peki siz?
Customer 2: Ben bir hamburger ve patates kızartması alacağım.
Waiter: İçecek bir şey ister misiniz?
Customer 1: Ben kola alıyım lütfen. 
Waiter: Peki sizin için?
Customer 2: Sadece su lütfen.
Waiter: Tamam. O zaman bir deniz ürünü spagetti, bir hamburger ve patates kızartması, bir kola ve bir su. Menülerinizi alıyorum.
….
Waiter: Siparişleriniz geldi. Afiyet olsun.
Customer 2: Lezzetli. Teşekkürler.
Waiter: Tatlı için bir şey ister misiniz?
Customer 1: Hayır, sadee hesabı alalım lütfen.

Pasifik Yayınları 9. sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 37

Pasifik Yayınları 9. sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 38

9 Sınıf İngilizce WORKBOOK Cevapları

SAYFA 38, Aktivite 4: Şirince hakkındaki metnin Türkçe çevirisi

Şirince, İzmir Selçuk’ta bulunan sevimli bir turistik ve tarihi köydür. Bu tatlı ve eski köy yaklaşık 800 yıl önce inşa edildi. 1924 yılında nüfus değişiminden sonra, Selanik’teki Müslümanlar burada yaşamaya başladılar. Köylüler buraya Kirkince (Çirkince) ismini verdiler çünkü köylerinin güzelliğini başkalarıyla paylaşmak istemiyorlardı. Uzun bir süre sonra, ziyaretçiler köyü beğendiler ve “Şirince” ismini verdiler.
Şirince’deki insanlar uzun yıllar önce Efes’te yaşıyorlardı ama 15. Yüzyılda Efes’i terk ettiler. Köy bugün bir dağın tepesinde. Efes’ten sadece 12 km uzaklıkla.
Köy Türk-Yunan kültürünün harika bir sentezi. Orijinal dış görünüşüyle güzel geleneksel evler görmek mümkün. Şirince’nin dar sokaklarında kadınlar her çeşit el yapımı hediyelik eşya ve zeytin yapı satıyorlar. Kafeler ve restoranlar, zeytin ağaçlarıyla kaplı vadinin harika manzarasını sizlere sunuyor. Lezzetli “gözlemeleri” tatmak ve dağların temiz havasını solumak için bir gün Şirince’yi ziyaret etmelisiniz.

9. sınıf İngilizce cevapları 6 ünite 1. Parça (SAYFA 69-74) için tıklayın

9. sınıf İngilizce cevapları 6 ünite 2. Parça (SAYFA 75-80) için tıklayın

9. SINIF İNGİLİZCE TÜM ÜNİTELERİN CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN