9 Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları 7. Ünite Pasifik Yayınları 2019-2020

9 Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları 7. Ünite ile tüm sınıfların İngilizce ders kitabı cevaplarını yayınladığımız sitemizde, 2019-2020 eğitim öğretim yılında 9. sınıf İngilizce dersinde okutulan PASİFİK YAYINLARI İngilizce RELEARN Student’ Book Ders Kitabının 7. Ünitesi olan World Heritage (Dünya Mirası) Ünitesi cevaplarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Pasifik Yayınları 9 Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları yayınladığımız sitemizde 9. Sınıf RELEARN İngilizce Ders Kitabı cevapları PASİFİK Yayınları kitabı Student’s Book 7. Ünitesi olan World Heritage Ünitesinin sayfa 81, sayfa 82, sayfa 83, sayfa 84, sayfa 85, sayfa 86, sayfa 87, sayfa 88, sayfa 89, sayfa 90, sayfa 91 ve sayfa 92’de bulunan aktivite ve soruların cevaplarına aşağıdan tek parça halinde ulaşabilirsiniz.

Yazımızın devamında 9. sınıf İngilizce Kitabı Cevapları ve 9. sınıf İngilizce ders kitabı cevapları World Heritage ünitesi cevapları bir arada verilmiştir. Kitap sayfalarının görselleri üzerinde verilen cevapları ve 9. Sınıf RELEARN İngilizce Ders Kitabı altıncı ünite kelimelerinin Türkçe anlamlarını da bulabilirsiniz. Cevapları sitemizden kontrol ederken öğrencilerin ve velilerin daha bilinçli olarak cevapları tamamlayabilmeleri için ders kitabı etkinliklerinde “instructions” yani sizden isteneni anlatan talimatların da Türkçeleri verilmiştir. Öğrencilerin bireysel olarak cevaplaması gereken alanlarda da örnek olarak kullanılabilecek cevaplara yer verilmiştir.

9. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 82

9 Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları

9. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 83

9 Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları

SAYFA 83, Aktivite 3 Track 25 Dinleme Metni

Tapescript (Track 25)
Sophie : Hello Ms Jones, what is it like to be an archeologist?
Ms Jones : It is great! You sometimes find a real treasure.
Journalist : How did you become an archaeologist?
Ms Jones : When I was a child, as far as I can remember, I only loved digging the garden. When I went to school, I learned how to draw. I drew nature and objects. And because of this, I got a job in archaeology.
Journalist : How was it possible?
Ms Jones : Archeologists dug and excavated things from the underground and I drew their pictures.
Journalist : Did you enjoy it?
Ms Jones : Very much. When I drew the pictures, I wanted to learn their story. I studied archaeology and I became an archaeologist.
Journalist : Where did you excavate?
Ms Jones : I dug the ancient sites in many countries and excavated a lot of things.
Journalist : Did you go to Turkey?
Ms Jones : Yes, I went to Şanlıurfa. Göbeklitepe is there. Göbeklitepe was the oldest temple of the world. I helped Prof. Klaus Schmidt to excavate. People built that temple 12 thousand years ago. Can you believe it?
Journalist : How old! 12 000 years ago! Ms Jones, what was your most interesting experience?
Ms Jones : About 10 years ago, we excavated in a town in Egypt. We worked on a house. Everything was in good shape. There was a 700-year old mat in front of the house and there was a key under the mat.
Journalist : Wow! Very interesting. Thank you very much Ms Jones.
Ms Jones : I thank you. It was a pleasure.

9. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 84

9 Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları

9. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 85

SAYFA 85, Aktivite 7’deki metnin Türkçe çevirisi

Tarihi yerler bizim geçmişten mirasımızdır. Bugünü yaşarız ve gelecek nesillere aktarırız. Kültürel ve doğal miraslarımız yaşam için çok önemlidir. Bazı yerler ve binalar herkes için özel bir öneme sahiptir çünkü onlar dünyanın kültürel ve doğal mirasını en iyi örnekleridir.
UNESCO 1972’de Dünya Mirası Anlaşmasını başlatmıştır. Ülkeler bu Anlaşmayı imzaladıklarında, doğal ve kültürel mirası korumaya söz vermiş olurlar. Kendi ülkelerindeki yerleri aday olarak gösterirler ve diğer ülkelerden kültürel varlıkları korumak için finansal, teknik veya acil yardımlar alırlar. Türkiye’nin UNESCO Dünya Mirası listesinde 18 tane varlığı vardır. 60 tane daha aday alan bulunmaktadır. Bu alanlar listede yer aldıklarında, tüm dünyadan insanlar kültürel mirasların farkında olurlar ve onları korumak için her şeyi yapmaya çalışırlar. Peki siz onlar için ne yapabilirsiniz?

9. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 86

9 Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları

SAYFA 86, Aktivite 9’da yer alan Metnin Türkçe çevirisi

Geçen sene Çatalhöyük’e gittim. Çatalhöyük ilginç bir tarihi alan. Konya’ya çok yakın. Çatalhöyük milattan önce yaklaşık 7500 yılında inşa edildi. 7000-10000 arası kişi orada yaşardı. Evler vardı ama kamu binaları yoktu. Ayrıca Çatalhöyük’te caddeler de yoktu. Evler arasında herhangi bir yaya kaldırımı veya sokak da yoktu. Etrafta dolaşmak için çatılardan giderlerdi. Tavanlarda bulunan deliklerden tahta merdivenlerle kapılara ulaşırlardı. Pencere de yoktu. Müzede birçok çanak çömlek ve alet edavat gördüm. Gerçekten büyüleyiciydi.

9. sınıf İngilizce cevapları 7. ünite Devamı ( SAYFA 87-92 ) için tıklayın

9. sınıf ingilizce 7. ünite WORKBOOK (Sayfa 40-43) cevapları için tıklayın

9. SINIF DİĞER ÜNİTELERİN CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN