9 Sınıf İngilizce Cevapları Pasifik Yayınları 6. Ünite Bridging Cultures

9 Sınıf İngilizce Cevapları Pasifik Yayınları İngilizce ders kitabı cevapları ile Tüm sınıfların İngilizce ders kitabı cevap anahtarını yayınladığımız sitemizde, 2019-2020 eğitim öğretim yılında 9. sınıf İngilizce dersinde okutulan PASİFİK YAYINLARI İngilizce RELEARN Student’ Book Ders Kitabının 6. Ünitesi olan Bridging Cultures (Kültürlerarası köprü) Ünitesi cevaplarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Pasifik Yayınları 9. sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları yayınladığımız sitemizde 9. Sınıf RELEARN İngilizce Ders Kitabı cevapları PASİFİK Yayınları İngilizce kitabı, Student’s Book 6. Ünitesi olan Bridging Cultures Ünitesinin sayfa 69, sayfa 70, sayfa 71, sayfa 72, sayfa 73, sayfa 74, sayfa 75, sayfa 76, sayfa 77, sayfa 78, sayfa 79 ve sayfa 80’de bulunan aktivite ve soruların cevaplarına aşağıdan tek parça halinde ulaşabilirsiniz.

Yazımızın devamında 9. sınıf İngilizce Ders Kitabı Kitabı Cevapları ve 9. sınıf İngilizce workbook çalışma kitabı cevap anahtarı Bridging Cultures ünitesi cevapları bir arada verilmiştir. Kitap sayfalarının görselleri üzerinde verilen cevapları ve 9. Sınıf RELEARN İngilizce Ders Kitabı altıncı ünite kelimelerinin Türkçe anlamlarını da bulabilirsiniz. 9. sınıf 6. ünite kelimeleri ve Türkçe anlamları kitap sayfalarının üzerinde ve sayfa aralarında yazı olarak verilmiştir. Cevapları sitemizden kontrol ederken öğrencilerin ve velilerin daha bilinçli olarak cevapları tamamlayabilmeleri için ders kitabı etkinliklerinde “instructions” yani sizden isteneni anlatan talimatların da Türkçeleri verilmiştir. Öğrencilerin bireysel olarak cevaplaması gereken alanlarda da örnek olarak kullanılabilecek cevaplara yer verilmiştir.

9. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 75

9 Sınıf İngilizce Cevapları Pasifik

SAYFA 75, Aktivite 15, Track 23 Dinleme Metni

Tapescript (Track 23)
Waiter : Hello, Can I help you?
Ken : Yes, we’d like to have some lunch.
Waiter : Would you like a starter?
Ken : Yes, I’d like a bowl of chicken soup, please.
Waiter : And what about you, madam?
Marjorie : A green salad, please.
Waiter : And what would you like to have for your main course?
Ken : I’d like to eat a steak.
Marjorie : Mushroom pizza for me, please.
Waiter : Would you like to drink something?
Ken : Lemonade, please.
Waiter : What about you madam?
Marjorie : Water, please.
….
Waiter : Can I bring you anything else?
Ken : No, thank you. Just the bill, please.
Waiter : Certainly.
Ken : I don’t have my glasses. How much is the lunch?
Waiter : That’s $16.75.
Ken : Here you are. Thank you very much.
Waiter : You’re welcome. Have a good day.
Ken : Thank you. The same to you.

9. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 76

9 Sınıf İngilizce Cevapları Pasifik

SAYFA 76-77, Aktivite 17, Resimdeki menüyü kullanarak sipariş verin.

The waiter : Welcome to uyr restaurant, sir. What would you like to have?
YOU : Thank you. We are hungry. We want to eat something delicious. Could we see the menü please.
The waiter : Of course, here it is. I will be back when you are ready to order. …..
YOU : We are ready to order now.
The waiter : What would you like to have?
YOU : I want a tomato soap and thai chicken and rice. My friend wants chicken salad and Italian Chese tomato pizza. I want mineral water and fresh orange juice form y friend.
The waiter : OK.
YOUR FRIEND : Excuse me! Are these halal?
The waiter : Yes, sir. All our foods are halal certificated.
YOU : Thank you.

9. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 77

SAYFA 77, Aktivite 19 Şehirler hakkındaki yazıların Türkçe çevirisi

PARİS
Paris’te birçok ilginç manzara var. En ünlü manzaralardan bir tanesi de Eifel Kulesidir. Bu harika yapının tepesinden, muhteşem şehrin her köşesini görmek mümkün. Fransadaki en ünlü müze olan Louvre Müzesi, tarihi resimler, heykeller ve Mona Lisa gibi paha biçilmez sanat eserlerini barındırır. Bir aşka ilginç turist merkezi olan Notre Dame kulesindeki çanıyla meşhur olan harika bir katedraldir. Versay Sarayının çok güzel bahçeleri vardır. Mont Mart kocaman bir alışveriş alanıdır. Kıyafet mağazaları, fırınlar, hediyelik eşya dükkanları, restoranlar ve daha fazlasını bulabilirsiniz orada.
Paris’te İyi yiyecek ve restoranlar bulmak kolaydır.”Excargot” meşhur bir başlangıç yemeğidir. Bu bir salyangoz yemeği. “coq au vin” popüler bir ana yemektir. Bu bir tavuk yemeği. “Crame brule” çok lezzetli bir tatlıdır. Çikolatalı puding ve kahverengi şeker gibidir. Fransa’da dünyadaki en iyi partilere verilir. Paris’te kendinizi evinizde hissedeceksiniz çünkü Fransızlar sizinle arkadaş olmaya hazırdır. Arkadaşlığı, sevgiyi ve heyecanı paylaşırlar.

VENEDİK
Kuzeydoğu İtalya’da bulunan Venedik Avrupa’daki en güzel şehirdir. Adriatik  Denizinde yaklaşık 118 tanesi adası vardır bu yüzden, Venedik şehri çok romantik, eşsiz ve güzeldir. Kanalları seyahat edenler için büyük bir ilgi merkezidir. Gondollarla etrafı geçebilirsiniz. Büyük Kanalda gezintiye çıkabilirsiniz ve San Marco meydanına gidebilirsiniz. Eğer müziği seviyorsanız Venedikte Vivaldiyi dinleyin. Deniz ürünlerini, risottoyu, polentayı mutlaka denemelisiniz ve venedikten ayrılmadan mutlaka espresso içmelisiniz.

NEW YORK
New York Amerika’nın en kalabalık şehridir. Dünyanın kültürel ve finansal merkezidir. Central Park (Merkezi Park) New York’luların ve turistlerin favorisidir. Ayrıca Özgürlük Anıtını ve Modern Sanatlar Müzesini de görmelisiniz. %. Cadde olmazsa olmazlardan. Mağazalar harika. Çin mahallesi harika kokar ve duvardaki graffitiler etrafı daha güzel gösterir. Pizza, simit, hotdog, donat veya kap kek yemeden New York’dan ayrılmamalısınız. New York’ta çok fazla insan var. Turistler her yerde ve trafik korkunç, sarı taksiler sayesinde şehir renkleniyor. Hava oldukça soğuk olabiliyor ve kirlilik ise iğrenç ama görecek birçok manzara ve yemek yemeye gidebileceğin bir çok yer mevcut.  İnsanlar genellikle yardımsever çünkü dünyanın dört bir yanından insan var ve onlar birbirlerine yardım etmek zorundalar.

9. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 78

9 Sınıf İngilizce Cevapları Pasifik

9. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 79

9. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 80

9 Sınıf İngilizce Cevapları Pasifik

9. sınıf İngilizce cevapları ünite 6 1. Parça (SAYFA 69-74) için tıklayın

9. sınıf ingilizce 6. ünite WORKBOOK cevapları için tıklayınız

9. SINIF DİĞER ÜNİTELERİN CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN

Coğrafya ders kitabı cevapları için tıklayın