9 Sınıf İngilizce Cevapları 8. Ünite Relearn Pasifik Yayınları 2019-2020

9 Sınıf İngilizce Cevapları 8 Ünite ile tüm sınıfların İngilizce ders kitabı cevaplarını yayınladığımız sitemizde, 2019-2020 eğitim öğretim yılında 9. sınıf İngilizce dersinde okutulan PASİFİK YAYINLARI İngilizce RELEARN Student’ Book Ders Kitabının 8. Ünitesi olan Emergency and Health Problems (Acil durumlar ve sağlık sorunları) Ünitesi cevaplarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Pasifik Yayınları 9 Sınıf İngilizce Cevapları 8. Ünite yanıtlarını yayınladığımız sitemizde 9. Sınıf RELEARN İngilizce Ders Kitabı cevapları PASİFİK Yayınları kitabı Student’s Book 8. Ünitesi olan Emergency and Health Problems Ünitesinin sayfa 93, sayfa 94, sayfa 95, sayfa 96, sayfa 97, sayfa 98, sayfa 99, sayfa 100, sayfa 101, sayfa 102, sayfa 103 ve sayfa 104’de bulunan aktivite ve soruların cevaplarına aşağıdan tek parça halinde ulaşabilirsiniz.

Yazımızın devamında 9. sınıf İngilizce Kitabı Cevapları ve 9. sınıf İngilizce ders kitabı cevapları Emergency and Health Problems ünitesi cevapları bir arada verilmiştir. Kitap sayfalarının görselleri üzerinde verilen cevapları ve 9. Sınıf RELEARN İngilizce Ders Kitabı sekizinci ünite kelimelerinin Türkçe anlamlarını da bulabilirsiniz. Cevapları sitemizden kontrol ederken öğrencilerin ve velilerin daha bilinçli olarak cevapları tamamlayabilmeleri için ders kitabı etkinliklerinde “instructions” yani sizden isteneni anlatan talimatların da Türkçeleri verilmiştir. Öğrencilerin bireysel olarak cevaplaması gereken alanlarda da örnek olarak kullanılabilecek cevaplara yer verilmiştir.

9. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 94

9 Sınıf İngilizce Cevapları 8. Ünite

SAYFA 94 Aktivite 1, Kelimeler ve Türkçe anlamları

Toothache: diş ağrısı
Stomach-ache: karın ağrısı
Backache: sırt ağrısı
Sore throat: boğaz ağrısı
Fever: ateş
Headache: baş ağrısı
Cough: öksürük
Broken leg: kırık bacak
Flu: grip

9. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 95

SAYFA 95, Aktivite 3, Track 30 Dinleme Metni

Tapescript (Track 30)
Jane : Doctor, can you advise us about emergencies? Most of us don’t know what to do. What should we do?
Doctor : First of all, dial 112 if there is an emergency situation. We have to send an ambulance and doctors have to give emergency treatment to the patient.
Jane : So, if there is an emergency, we must call the ambulance.
Doctor : Yes. The second rule is: Stay calm. If you can’t stay calm, you mustn’t help. Then, you can start CPR.
Jane : I think it is compressing the chest.
Doctor : That is “cardiopulmonary resuscitation. We do it when the heart stops pumping. Emergency doctors can tell you what to do on the phone.
Jane : What must we do if a person faints?
Doctor : When someone faints, first of all check if that person is still breathing, secondly alert medical personnel, and then position the person properly. If someone feels ill or has pain in their abdomen, you should dial 112, too. The problem can be serious. If someone grabs his/her chest and says “my chest hurts”, you should think it’s a heart attack. Dial 112. Then, check breathing. If he/she is not breathing, start CPR.
Jane : I understand. What about bleeding?
Doctor : When there is bleeding, you should stop bleeding first. If somone gets a cut in his/her hand, you should put a piece of cloth or tissue on it. When it stops bleeding, you’d better apply antibiotic cream on it and cover with a bandage.
Jane : Falling?
Doctor : If someone falls and there is a change in function, you must visit the Emergency Department.
Jane : Thank you doctor. You’ve been very helpful.

Note

“Must” ve “have to” her ikisi de zorunluluk ve yasakları ifade etmek için kullanılır.
“Must” kişinin içten gelen zorunluluklarını ifade eder.
“Have to” temel olarak dıştan gelen zorunlulukları ifade eder.
– You must hand in your homework on Tuesday (Ödevini Salı günü teslim etmelisin) (Zorunlu)
– I must call my dad tonight. (Bu akşam babamı aramalıyım.)
– You have to come (Gelmek zorundasın.) (Bir zorunluluk. Kural bu)
– Do I have to wear a tie? (Kravat takmak zorunda mıyım? )

“had better”
I had better go now (Şimdi gitsem iyi olacak)
She’d better get here soon or she’ll miss the opening ceremony. (Biran önce gelse iyi olacak yoksa açılış törenini kaçıracak)
You’d better not tell her about the accident. (Kazadan ona bahsetmesen iyi olur) 

9. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 96

9 Sınıf İngilizce Cevapları 8. Ünite

9. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 97

SAYFA 97, Aktivite 8’de yer alan metnin Türkçe çevirisi

XPC TV sunar
Bu ay Yeni Zelanda adasını yeni bir trajedi vurdu. Deprem evleri yıktı ve yollara zarar verdi, iletişim kesildi ve su ve elektrik sistemleri çöktü.
Ölülerin sayısı 3500’e yükseldi ve düzinelercesi yıkık evlerde mahsur kaldı. Tüm dünyadan kurtarma ekipleri ülkeye geldiler. Kurtarma uzmanları yola çıktılar. Tüm siviller yardıma hazır ve hayatta kalanları moloz yığınlarından çıkardılar, ama yetkililer hala 300 kişinin kayıp olduğunu ve onları bulmanın kolay olmayacağını söylüyorlar. Polisler yıkık bir okul binasından öğrenci mesajları ve vurma sesleri aldıklarını söylüyorlar. Bu çocukları kurtarmak için herkes bir şeyler yapmak zorunda.
Deprem ve yoğun yağmurlar yollara ve kaldırımlara da zarar verdi. Yardım götürmek çok zor. Helikopterler köylülere yiyecek, battaniye, kıyafet, havlu ve su getirmek zorunda. Eğer onlara yardım edersek, bu felaketten kurtulabilirler.
Bu deprem dünyanın en aktif sismik bölgelerinden birinde meydana geldi ve bu son olmayacak. Bölge çok kalabalık ve fakir, bu yüzden devlet geçen yıl ucuz evler inşa etti. Maalesef ki, deprem bu evlerin çoğunu yerle bir etti. Zengin ülkeler daha sağlam ve güvenli evler inşa etmek için yardım etmeli. Ucuz inşa malzemeleri kullanılmamalı.

9. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 98

9 Sınıf İngilizce Cevapları 8. Ünite

9. sınıf İngilizce cevapları 8. ünite Devamı ( SAYFA 99-104 ) için tıklayın

9. sınıf ingilizce 8. ünite WORKBOOK (Sayfa 44-48) cevapları için tıklayın

9. SINIF DİĞER ÜNİTELERİN CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN