8 SINIF UPSWING ENGLISH DERS KİTABI 6. ÜNİTE ADVENTURES CEVAPLARI – TUTKU 2019 – 2020

2019-2020 eğitim öğretim yılında 8. sınıf İngilizce dersinde okutulan Tutku Yayıncılık İngilizce Upswing English Ders Kitabının 6. Ünitesi olan Adventures (Maceralar)Ünitesi cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Tutku Yayıncılık 8. Sınıf Upswing English İngilizce Ders Kitabı 6. Ünitesi olan Adventures Ünitesinin sayfa 66, sayfa 67, sayfa 68, sayfa 69, sayfa 70, sayfa 71, sayfa 72’de bulunan aktivite ve soruların cevaplarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.


Yazımızın devamında tüm bu sayfaları bir arada bulabilirsiniz. Kitap sayfalarının görselleri üzerinde verilen cevapların ve 8. Sınıf Upswing English İngilizce Ders Kitabı 6. ünite kelimelerinin Türkçe anlamlarını da bulabilirsiniz. Cevapları sitemizden alırken öğrencilerin ve velilerin daha bilinçli olarak cevapları tamamlayabilmeleri için ders kitabı etkinliklerinde “instructions” yani sizden isteneni anlatan talimatların da Türkçeleri verilmiştir. Öğrencilerin bireysel olarak cevaplaması gereken alanlarda da örnek olarak kullanılabilecek cevaplara yer verilmiştir.

8. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 65

8. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 66

8. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 67

8. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 68

68. SAYFADAKİ METNİN TÜRKÇESİ: 

Çin seddi ve Dubai’deki Burj Khalifa binası iki popüler turistik yerdir. Çin Seddi Burj Khalifa’dan  daha eskidir. Ayrıca daha ilginçtir. Orada saatlerce keyifle yürüyebilirsiniz. Burj Khalifa daha  modern ve daha uzundur. İçinde çok sayıda kafeler, restoranlar vardır. Bence ben, Burj  Khalifa’yı görmektense Çin Seddi’ni görmeyi tercih ederim çünkü Çin Seddi tarihi bir yapı ve ben tarih ve kültüre daha çok ilgiliyim. 

Sayfa 68’deki 2. aktivitede istenen yazı:

Last year in summer holiday, I went to Kapadokya and Pamukkale with my family. Kapadokya is in Nevşehir and Pamukkale is in Denizli. These places are very famous in Turkey and many people visit these places every year. I really like these places but I think, Kapadokya is a better place to visit. Because Pamukkale is a small place and there isn’t many activities to do. But Kapadokya is a very big place and there are many different activities to do. For example, you can fly in a hot air balloon, You can ride a camel, you can drive ATV, you can walk around and take photos of the beautiful view.

8. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 69

SAYFA 69 AKTİVİTE 3’TE İSTENEN SUNUM İÇİN ;

Curling (körling) is an ice sport and it is getting more famous in the world. It is an Olympic sport in the Olympic games. It is a team game. There are three people in a team. One of the players pushes a stone on ice and the other players try to direct the stone’s way. The game lasts 75 minutes. 

8. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 70

Sayfa 70 deki metnin Türkçesi

ADRENALİN TUTKUNLARI

Ekstrem Sporları Dergisi olarak, Bay Clinton ve Bayan Miller ile ekstrem sporlar hakkında konuştuk.

ES:         İp üzerinde yürümek çok tehlikeli bir spor Bay Clinton. Neden bu sporu yapıyorsunuz ve en mükemmel tecrübeniz neydi? En büyük tehlike nedir?

Bay Clinton:        Şey, adrenalini seviyorum. İpin üzerine çıktığımda, tıpkı uzayda yürüyor gibi hissediyorum. Bu harika bir duygu. İki yıl önce, iki tepe arasında 600 metre yürüdüm. Bence bu, bu zamana kadar en harika tecrübemdi. Bu sporda en tehlikeli şey rüzgardır. Rüzgar estiğinde düşüp ölebilirsin bile.

ES : Paraşütle yüksekten atlama nedir? Bu spora başlamak için bir bireyin hangi kriterlere sahip olması gerekir? Ve son sorum, ne kadar tehlikeli?

Bayan Miller: Paraşütle yüksekten atlama sporunda, bir binadan, antenden veya tepeden atlarız. Atlayınca ilk olarak uçarsın ve sonra güvenli bir iniş için paraşütünü açarsın. Bu sporu yapabilmek için bir insanın yüzlerce saatlik bir paraşütle atlama tecrübesine sahip olması gerekir. NE kadar tehlikeli olduğuna gelirsek, her 2,317 atlayıştan 1’i ölüyor. Eğer paraşütünde bir problem var ise sona çok yaklaştın demektir.

8. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 71

8. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 72