8 Sınıf İngilizce Self Study Activities Cevapları 7. Ünite sayfa 144 – 148

8 Sınıf İngilizce Self Study Activities Cevapları yazımızda, 2019-2020 eğitim öğretim yılında Tutku Yayıncılık İngilizce ders kitabı sayfa 144-148 de bulunan 8 Sınıf İngilizce Self Study Activities Cevapları sayfaları üzerinde verilen Tutku Yayıncılık İngilizce Upswing English Student’s Book Ders Kitabının 7. Ünite olan Tourism Ünitesi Self Study Activities (çalışma kitabı-bireysel çalışma aktiviteleri) cevaplarını sizler için hazırladık.

Tutku Yayıncılık 8. Sınıf Upswing English İngilizce Student’s Book Ders Kitabı 7. Ünitesi olan Tourism Ünitesinin sayfa 144, sayfa 145, sayfa 146, sayfa 147 ve sayfa 148’de bulunan Self Study Activities (Bireysel Çalışma Aktiviteleri) cevaplarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Yazımızın devamında tüm bu sayfaları bir arada bulabilirsiniz. Kitap sayfalarının görselleri üzerinde verilen cevapların ve 8. Sınıf Upswing English 8. sınıf ingilizce self study cevapları 7. ünite kelimelerinin Türkçe anlamlarını da bulabilirsiniz. Cevapları sitemizden alırken öğrencilerin ve velilerin daha bilinçli olarak cevapları kontrol edebilmeleri için ders kitabı etkinliklerinde “instructions” yani sizden isteneni anlatan talimatların da Türkçeleri verilmiştir. Sayfalarda bulunan metinlerin Türkçe çevirileri sayfa üzerinde ya da sayfanın hemen altında verilmiştir. Öğrencilerin bireysel olarak cevaplaması gereken alanlarda da örnek olarak kullanılabilecek cevaplara yer verilmiştir.

8. sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 144 cevapları

8 Sınıf İngilizce Self Study

8. sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 145 cevapları

SAYFA 145, Aktivite 1; Türkçe çevirisi

Ayasofya Türkiye’de İstanbul’dadır ve dünyadaki en popüler turistik yerlerden biridir. Bizans İmparatoru Justinian Ayasofya’yı 537’de inşa ettirdi. 55 metre yüksekliğinde 73 metre genişliğinde ve 82 metre uzunluğundadır.
Çinli imparatorlar “Büyük Kanal”ı milattan önce 486 yılında inşa ettirdiler. Dünyadaki en uzun suyoludur ve en eski yapay su yollarından biridir. 1796 km uzunluğundadr ve hem Panama’dan hem de Suez’den daha uzundur.
Prambanan, Java, Endonesya’da bulunan harika bir Hindu tapınak merkezidir. İçerisinde 224 tapınak vardır. Hindistanlılar 9. Yüzyılda inşa ettiler. Merkez binası 47 metre yüksekliğindedir. Prambanan Unesco Dünya Mirasları Listesinde yer alır ve tüm dünyadan birçok turist çeker.
Georgia Akvaryumu Atlanta, Georgia’da bulunan bir halk akvaryumudur. Dünyadaki en büyük akvaryumlardan birisidir. İçinde yaklaşık 100.000 balık bulunur ve 500’den fazla tür vardır.

8. sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 146 cevapları

8 Sınıf İngilizce Self Study

SAYFA 146, Aktivite A’da bulunan metnin Türkçe çevirisi

EDİRNE
Konumu ve Tarihi
Edirne Tekirdağ’ın batısında bulunmaktadır. Türkiye ve Yunanistan sınırında yer alan bir ildir. Birinci Murat şehri 1361’de fethetti. Stratejik konumu sebebiyle Edirne, 1453 yılında İstanbul fethedilene dek 92 yıl boyunca Osmanlı İmparatorluğunun başkentiydi. Edirne canlı bir şehir; camileriyle, dini yapılarıyla, köprüleriyle, eski Pazar yerleriyle, kervansaray ve saraylarıyla bir müzedir.

İklim
Şehirde karasal iklim hakimdir. Baharda yağışlı iken, yazları sıcak ve kurak geçer. En sıcak aylar Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarıdır, en soğuk aylar ise Aralık ve Ocak. Yazın ortalama sıcaklık  23 derecedir.

Neler alınabilir?
Şehirde dolaşırken dükkanların önünden geçerken beyaz peynir kütleleri görürsünüz. Hardal, acı badem ve üzüm suyunun karışımı olan Hardaliye, şehre ait lezzetli bir içecektir. Kokulu sabunlar, topraktan yapılmış çanak çömlek ve hasır işi sepetler Edirne’de satın alabileceğiniz eşyalar arasındadır. Badem ezmesi, Deva-i misk şekeri, mis sabun (kokulu sabun) ve beyaz peynir satın alabilirsiniz.

Bunu yapmadan ayrılmayın
Türk-İslam müzesi ve Sağlık Müzesi olan Edirne Müzesini ziyaret etmeden oradan ayrılmayın. Tarihi Alipaşa Alışveriş merkezini, Selimiye Camini, tarihi tren istasyonunu ve 2. Beyazıd Külliyesini ziyaret etmelisiniz. Meriç kenarında lezzetli bir yemek yemelisiniz ve Edirne’nin meşhur yiyeceği ciğer kızartmasını denemelisiniz. Son olarak, Haziran’ın son haftasında kesinlikle Kırkpınar güreşleri ve kültür festivalini görmelisiniz.

8. sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 147 cevapları

8. sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 148 cevapları

8 Sınıf İngilizce Self Study

8. Sınıf İngilizce 7. Ünite Cevapları 1. Parça ( Sayfa 73 – 77 ) için Tıklayın

8. Sınıf İngilizce 7. Ünite Cevapları Devamı ( Sayfa 78 – 82 ) için Tıklayın

8. Sınıf İngilizce Tüm Ünitelerin Cevapları için Tıklayın