8 Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları 6. Ünite 2019-2020 TUTKU Yayınları

8 Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları ve 8. sınıf İngilizce ders kitabı sayfaları üzerinde yer alan metinlerin Türkçe çevrileri için hazırladığımız yazımızda 2019-2020 eğitim öğretim yılında 8. sınıf İngilizce dersinde okutulan Tutku Yayıncılık İngilizce Upswing English Student’s Book Ders Kitabının 6. Ünitesi olan Adventures (Maceralar) Ünitesi cevaplarını sizler için hazırladık.

Tutku Yayıncılık 8. Sınıf Upswing English İngilizce Student’s Book Ders Kitabı 6. Ünitesi cevapları Adventures Ünitesinin sayfa 65, sayfa 66, sayfa 67, sayfa 68, sayfa 69, sayfa 70, sayfa 71 ve sayfa 72’de bulunan aktivite ve soruların cevaplarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

8 Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları Yazımızın devamında tüm bu sayfaları bir arada verilmiştir. Ünitenin cevaplarını kontrol ederken alakasız sitelere girmeden tüm cevaplara tek bir tık ile ulaşabileceksiniz. Kitap sayfalarının görselleri üzerinde verilen cevapların ve 8. Sınıf Upswing English İngilizce Ders Kitabı Student’s Book 6. ünite kelimelerinin Türkçe anlamlarını da yazımızın içinde bulabilirsiniz. Cevapları sitemizden alırken öğrencilerin ve velilerin daha bilinçli olarak cevapları tamamlayabilmeleri için ders kitabı etkinliklerinde “instructions” yani sizden isteneni anlatan talimatların da Türkçeleri de verilmiştir. Ayrıca 8. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları yazımızda sayfalarda bulunan metinlerin Türkçe çevirileri sayfa üzerinde veya sayfanın hemen altında verilmiştir. Öğrencilerin bireysel olarak cevaplaması gereken alanlarda da örnek olarak kullanılabilecek cevaplara yer verilmiştir. Tüm öğrencilerimize derslerinde başarılar dileriz.

8. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 66

8 Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları

8. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 67

8. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 68

8 Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları

68. SAYFADAKİ METNİN TÜRKÇESİ: 

Çin seddi ve Dubai’deki Burj Khalifa binası iki popüler turistik yerdir. Çin Seddi Burj Khalifa’dan  daha eskidir. Ayrıca daha ilginçtir. Orada saatlerce keyifle yürüyebilirsiniz. Burj Khalifa daha  modern ve daha uzundur. İçinde çok sayıda kafeler, restoranlar vardır. Bence ben, Burj  Khalifa’yı görmektense Çin Seddi’ni görmeyi tercih ederim çünkü Çin Seddi tarihi bir yapı ve ben tarih ve kültüre daha çok ilgiliyim. 

Sayfa 68’deki 2. aktivitede istenen yazı:

Last year in summer holiday, I went to Kapadokya and Pamukkale with my family. Kapadokya is in Nevşehir and Pamukkale is in Denizli. These places are very famous in Turkey and many people visit these places every year. I really like these places but I think, Kapadokya is a better place to visit. Because Pamukkale is a small place and there isn’t many activities to do. But Kapadokya is a very big place and there are many different activities to do. For example, you can fly in a hot air balloon, You can ride a camel, you can drive ATV, you can walk around and take photos of the beautiful view.

8. Sınıf İngilizce 6. Ünite Cevapları Devamı ( Sayfa 69 – 72 ) için Tıklayın

8. Sınıf İngilizce 6. Ünite Self Study Activities ( Sayfa 139 – 143 ) için Tıklayın

8. Sınıf İngilizce Tüm Ünitelerin Cevapları için Tıklayın