8 Sınıf İngilizce Cevapları 8 Ünite Chores 2. Parça Tutku Yayıncılık

8 Sınıf İngilizce Cevapları 8 Ünite için hazırladığımız yazımızda 2019-2020 eğitim öğretim yılında 8. sınıf İngilizce dersinde okutulan Tutku Yayıncılık İngilizce Upswing English Student’s Book Ders Kitabının 8. Ünitesi olan Chores (Ev İşleri) Ünitesi cevaplarını sizler için hazırladık.

Tutku Yayıncılık 8. Sınıf Upswing English İngilizce Student’s Book Ders Kitabı 8. Ünitesi cevapları Chores Ünitesinin sayfa 83, sayfa 84, sayfa 85, sayfa 86, sayfa 87, sayfa 88, sayfa 89, sayfa 90, sayfa 91 ve sayfa 92’de bulunan aktivite ve soruların cevaplarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

8 Sınıf İngilizce Cevapları 8 Ünite Yazımızın devamında tüm bu sayfaları bir arada verilmiştir. Ünitenin cevaplarını kontrol ederken alakasız sitelere girmeden tüm cevaplara tek bir tık ile ulaşabileceksiniz. Kitap sayfalarının görselleri üzerinde verilen cevapların ve 8. Sınıf Upswing English İngilizce Ders Kitabı Student’s Book 8. ünite kelimelerinin Türkçe anlamlarını da yazımızın içinde bulabilirsiniz. Cevapları sitemizden alırken öğrencilerin ve velilerin daha bilinçli olarak cevapları tamamlayabilmeleri için ders kitabı etkinliklerinde “instructions” yani sizden isteneni anlatan talimatların da Türkçeleri de verilmiştir. Ayrıca 8. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları yazımızda sayfalarda bulunan metinlerin Türkçe çevirileri sayfa üzerinde veya sayfanın hemen altında verilmiştir. Öğrencilerin bireysel olarak cevaplaması gereken alanlarda da örnek olarak kullanılabilecek cevaplara yer verilmiştir. Tüm öğrencilerimize derslerinde başarılar dileriz.

8. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 88

8 Sınıf İngilizce Cevapları 8 Ünite

8. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 89

8 Sınıf İngilizce Cevapları 8 Ünite

SAYFA 89, Aktivite 2, Metnin Türkçe çevirisi

7 yaşında bir oğlum var ve ona bazı basit ev işlerini yapmayı öğretmen istiyorum. Sizin çocuklarınız ne tür ev işleri yapıyorlar? Oğlumun ev işlerine yardım etmesini nasıl sağlayabilirim? Tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz lütfen? Britney
13 yaşında bir kızım ve 15 yaşında bir oğlum var. Bulaşık makinesini doldurup boşaltırlar, akşam yemeğinden sonra mutfağı temizlerler, odalarını düzenlerler ve kirli çamaşırlarını ayırırlar. Onlara ev işlerini yapmayı nasıl mı öğrettik? Sorumluluklarını sırayla öğrettik. Eminim ki adım adım sorumluluklar verdiğinizde çocuklarınız bazı ev işlerini yapacaklardır. James.
9 ve 12 yaşlarında iki kızım var. Birbirimize yardım etmek zorundayız çünkü hepimiz iş, okul, piyano ve sporla meşgulüz. Bulaşıkları yıkamayı ve evi temizlemeyi sırayla yaparız. Sürekli olarak benim yaptığım tek ev işi yemek pişirmek. Geri kalan her şeyi evdeki herkes birlikte yapar. Tüm çocuklarımızın farklı sorumlulukları var ve birbirimize yardım etmenin önemini anlıyorlar. Ayrıca bu eş işleri için izinleri var. Bence öncelikle yardım etmenin önemini öğretmelisiniz ve bazı ev işlerini yaptıklarında onları ödüllendirmelisiniz.

8. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 90

8 Sınıf İngilizce Cevapları 8 Ünite

SAYFA 90 Aktivite 3; Verilen durumların Türkçesi

a . Büyük anneni hastanede ziyaret etmelisin çünkü ciddi bir sağlık sorunu var.
b . Tüm evi süpürge ile süpürmen gerekiyor.
c . Sınıf arkadaşlarının önünde bir sunum yapman gerekiyor.
d . Kız kardeşin veya erkek kardeşin ödevine yardım etmeni istiyor.

8. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 91

SAYFA 91’deki şiirlerin Türkçe çevirisi

Şiir A
Okul bizim için günlük bir iştir.
Sabahları yaygara koparmaya hazırız.
Güneş henüz doğmadan bile,
İşte buradayız, saat 6’da uyanırız.

Okulun sıkıcı olduğunu düşünürüz.
Okulun çok eğlencesiz olduğunu düşünürüz.
Ailemiz der ki, okul harika! Şimdi yürü!
Biz deriz ki, Şey, Nerden biliyorsunuz ki?

Bir dakika geciktik ve koşmak zorundayız,
Gözler yarı açık, ayakkabı bağları bağlanmamış.
Okula varırız ve arkadaşlarımızı görürüz.
Aniden tüm kasvet sona erer.

Sohbet ederiz ve çoğunluğa uyarız.
Sonra zil çalar artık gitme vakti.
Ama bu okula nasıl baktığına göre değişir.
Doğrusunu söylemek gerekirse, okul iyidir.

Şiir B
Yapmayacağım dedi Sally,
Odamı temizlemeyeceğim.
Yatağımı toplamayacağım.
Dağınıklığı ve kasveti seviyorum.

Yapmayacağım dedi Sammy,
Çimleri biçmeyeceğim.
Ned and Ted oynamayı tercih ederim.
En iyi arkadaşım Sean ile.

Yapmayacağım,
Yapamam,
Yapmak istemiyorum,
Yapmamalıyım.

Bu sözleri söylememeliyiz.
Annemiz veya babamız bizden yardım istediğinde,
Daima itaat etmeliyiz.

8. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 92

SAYFA 92 Aktivite 1, Ev işleri ve sorumluluklar hakkında yazmanız gereken paragraf ve Türkçe çevirisi

Everybody shares the chores in my family. We all have some responsibilities and we have to do them on time. For example my mom cooks the dinner and prepares the breakfast. She likes doing this.
I have lunch at school and my father is at workd at lucnh time. My father takes me to school and I go back home on foot. I buy bread when I go back home. This is my responsibility. I never forget to but the bread. When the dinner is ready I set the table to help my mother. My father does the grocery shopping.
My mother does the ironing of my and my father’s clothes. I vacuum the house at the weekend but my mom does it in the weekdays. We are happy with our responsibilities.

Türkçesi
Ailemde herkes sorumlulukları paylaşır. Hepimizin azı sorumlulukları ver ve onları zamanında yapmak zorundayız. Örneğin annem akşam yemeğini yapar ve kahvaltıyı hazırlar. Bunu yapmayı seviyor. Öğle yemeğini okulda yiyorum ve babam da öğle yemeği vaktinde işte oluyor. Sabah beni okula babam götürüyor ve eve dönerken yürüyerek gidiyorum. Eve giderken ekmek alıyorum. Bu benim sorumluluğum. Ekmek almayı asla unutmam. Akşam yemeği hazır olduğunda anneme yardım etmek için sofrayı kurarım. Babam market alışverişini yapar. Annem benim ve babamın kıyafetlerini ütüler. Ben hafta sonları evi süpürürüm ama hafta içi annem süpürür. Sorunluluklarımız ile mutluyuz.

8. Sınıf İngilizce 8. Ünite Cevapları 1. Parça ( Sayfa 83 – 87 ) için Tıklayın

8. Sınıf İngilizce 8. Ünite Self Study Activities ( Sayfa 149 – 153 ) için Tıklayın

8. Sınıf İngilizce Tüm Ünitelerin Cevapları için Tıklayın