8. Sınıf İngilizce Cevapları 8. Ünite Chores Tutku Yayıncılık 2019 2020

8 Sınıf İngilizce Cevapları 8 Ünite için hazırladığımız yazımızda 2019-2020 eğitim öğretim yılında 8. sınıf İngilizce dersinde okutulan Tutku Yayıncılık İngilizce Upswing English Student’s Book Ders Kitabının 8. Ünitesi olan Chores (Ev İşleri) Ünitesi cevaplarını sizler için hazırladık.

Tutku Yayıncılık 8. Sınıf Upswing English İngilizce Student’s Book Ders Kitabı 8. Ünitesi cevapları Chores Ünitesinin sayfa 83, sayfa 84, sayfa 85, sayfa 86, sayfa 87, sayfa 88, sayfa 89, sayfa 90, sayfa 91 ve sayfa 92’de bulunan aktivite ve soruların cevaplarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

8 Sınıf İngilizce Cevapları 8 Ünite Yazımızın devamında tüm bu sayfaları bir arada verilmiştir. Ünitenin cevaplarını kontrol ederken alakasız sitelere girmeden tüm cevaplara tek bir tık ile ulaşabileceksiniz. Kitap sayfalarının görselleri üzerinde verilen cevapların ve 8. Sınıf Upswing English İngilizce Ders Kitabı Student’s Book 8. ünite kelimelerinin Türkçe anlamlarını da yazımızın içinde bulabilirsiniz. Cevapları sitemizden alırken öğrencilerin ve velilerin daha bilinçli olarak cevapları tamamlayabilmeleri için ders kitabı etkinliklerinde “instructions” yani sizden isteneni anlatan talimatların da Türkçeleri de verilmiştir. Ayrıca 8. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları yazımızda sayfalarda bulunan metinlerin Türkçe çevirileri sayfa üzerinde veya sayfanın hemen altında verilmiştir. Öğrencilerin bireysel olarak cevaplaması gereken alanlarda da örnek olarak kullanılabilecek cevaplara yer verilmiştir. Tüm öğrencilerimize derslerinde başarılar dileriz.

8. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 84

8. Sınıf İngilizce Cevapları 8. Ünite

SAYFA 84, Aktivite 1, Ev işleri kelimeleri ve Türkçe anlamları

1 do the grocery shopping: market alışverişini yapmak
2 wash/dry the dishes: bulaşıkları yıkamak/kurulamak
3 do the laundry: Çamaşırları yıkamak
4 load/empty the dishwasher: bulaşık makinesini doldurmak/boşaltmak
5 mow the lown: çimleri biçmek
6 Wash the car: Arabayı yıkamak
7 cook/prepare the meal: yemeği pişirmek/hazırlamak
8 vacuum the house: elektrikli süpürge ile evi süpürmek
9 iron the clothes: kıyafetleri ütülemek
10 take care of the dog: köpeğe bakmak
11 take out the garbage: çöpü dışarı çıkarmak
12 set the table: sofrayı kurmak
13 clean the Windows: camları temizlemek

8. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 85

8. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 86

8. Sınıf İngilizce Cevapları 8. Ünite

SAYFA 86, Aktivite 2’deki metnin Türkçe çevrisi

Sevgili günlük,
Bugün çok erken kalktım. Yatağımı topladım ve odamı düzenledim. Ondan sonra, köpeğim Olive’ı bahçede yürüyüşe çıkardım. Olive ile birlikte yürümeyi seviyorum çünkü o çok tatlı. Yaklaşık 20 dakika sonra geri geldim. Duş aldım ve sonra kahvaltıyı hazırladım. Genellikle babam kahvaltıyı hazırlar ama sabah hastaydı bu yüzden ona yardım etmek istedim. Kahvaltı yaptık ve sonra kız kardeşim ve ben okula gittik. Kız kardeşim ve ben okula her zaman beraber gideriz.
Okula zamanında vardık. Okulda bazı kurallarımız var. Sınıfımızı her zaman temiz ve düzenli tutmak zorundayız. Sessiz olmalıyız ve öğretmenimizi dikkatlice dinlemeliyiz. Ayrıca arkadaşlarımıza saygılı olmalıyız. Ben sınıf kütüphanesinden sorumluyum. Arkadaşlarım kitap ödünç aldıklarında ve geri getirdiklerinde her zaman isimlerini yazarım ama bugün bir problem oldu. Kitaplardan iki tanesini bulamadım. Umarım yarın bulabilirim.
Okuldan sonra, kız kardeşimi okuldan aldım ve eve beraber geldik. Kız kardeşime ödevlerinde yardım etmeliyim. Ve tabi ki kendi ödevlerimi de yapmalıyım ve sınavlarıma çalışmalıyım. Bu yüzden bir saat boyunca beraber çalıştık. Sonra internette dolaştım ve online oyunlar oynadım. Sonra babam ve ben bahçede basketbol oynadık. Annem akşam yemeğini hazırladı ve birlikte lezzetli bir akşam yemeği yedik ve sohbet ettik. Kız kardeşim ve ben bulaşık makinesine bulaşıkları koyduk ve babam da çöpü dışarı çıkardı. Sonra birlikte televizyon izledik ve şimdi buradayım. Şimdi uyumalıyım. Yarın görüşürüz.

8. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 87

8. Sınıf İngilizce Cevapları 8. Ünite

SAYFA 87, Aktivite 4, verilen örnek diyaloğun Türkçe çevirisi

Halit: Evdeki sorumlulukların neler Azra?
Azra: Cumartesi günleri küçük kız kardeşime bakmakla sorumluyum. Ona bakarken bazen çok rahatsız oluyorum.
Beyza: Ona bakarken kitap okumalısın ya da müzik dinlemelisin. Eminim o zaman rahatsız olmazsın. Peki sen Halit?
Halit: Hafta sonu ödevlerimi yapmalıyım. Biliyorsunuz öğretmenlerimiz bize çok ödev veriyorlar. Çok ödev olduğunda bazen sıkılıyorum.
Selim: Haklısın. Öğretmenlerimiz bize çok ödev vermemeli.
Azra: Bence ödevlerinizi günlük olarak yapmalısınız. O zaman problem kalmaz.
Beyza: Kesinlikle. Ben de Pazar günleri kahvaltı hazırlarım.
Halit: Ben de, Her sabah yatağımı toplamak zorundayım ama her gün bunu yapmayı sevmiyorum.
Beyza: Evet, ama her zaman düzenli olmalıyız.

8. Sınıf İngilizce 8. Ünite Cevapları Devamı ( Sayfa 88 – 92 ) için Tıklayın

8. Sınıf İngilizce 8. Ünite Self Study Activities ( Sayfa 149 – 153 ) için Tıklayın

8. Sınıf İngilizce Tüm Ünitelerin Cevapları için Tıklayın