8. Sınıf İngilizce Cevapları 7. Ünite Tourism 2. Parça TUTKU Yayınları

8. Sınıf İngilizce Cevapları 7 Ünite ve 8. sınıf İngilizce ders kitabı sayfaları üzerinde yer alan metinlerin Türkçe çevrileri için hazırladığımız yazımızda 2019-2020 eğitim öğretim yılında 8. sınıf İngilizce dersinde okutulan Tutku Yayıncılık İngilizce Upswing English Student’s Book Ders Kitabının 7. Ünitesi olan Tourism (Turizm) Ünitesi cevaplarını sizler için hazırladık.

Tutku Yayıncılık 8. Sınıf Upswing English İngilizce Student’s Book Ders Kitabı 7. Ünitesi cevapları Tourism Ünitesinin sayfa 73, sayfa 74, sayfa 75, sayfa 76, sayfa 77, sayfa 78, sayfa 79, sayfa 80, sayfa 81 ve sayfa 82’de bulunan aktivite ve soruların cevaplarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

8. Sınıf İngilizce 7. Ünite Cevapları 1. Parça ( Sayfa 73 – 77 ) için Tıklayın

8 Sınıf İngilizce Cevapları 7 Ünite yazımızın devamında tüm bu sayfaları bir arada verilmiştir. Ünitenin cevaplarını kontrol ederken alakasız sitelere girmeden tüm cevaplara tek bir tık ile ulaşabileceksiniz. Kitap sayfalarının görselleri üzerinde verilen cevapların ve 8. Sınıf Upswing English İngilizce Ders Kitabı Student’s Book 7. ünite kelimelerinin Türkçe anlamlarını da yazımızın içinde bulabilirsiniz. Cevapları sitemizden alırken öğrencilerin ve velilerin daha bilinçli olarak cevapları tamamlayabilmeleri için ders kitabı etkinliklerinde “instructions” yani sizden isteneni anlatan talimatların da Türkçeleri de verilmiştir. Ayrıca 8 Sınıf İngilizce Cevapları 7 Ünite yazımızda sayfalarda bulunan metinlerin Türkçe çevirileri sayfa üzerinde veya sayfanın hemen altında verilmiştir. Öğrencilerin bireysel olarak cevaplaması gereken alanlarda da örnek olarak kullanılabilecek cevaplara yer verilmiştir. Tüm öğrencilerimize derslerinde başarılar dileriz.

8. Sınıf İngilizce 7. Ünite Cevapları 1. Parça ( Sayfa 73 – 77 ) için Tıklayın

8. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 78

8. Sınıf İngilizce Cevapları 7. Ünite

SAYFA 78, Aktivite 2’deki metnin Türkçe çevirisi

TRABZON
Trabzon Doğu Karadeniz Bölgesinin en büyük şehridir. Trabzon, yüzyıllar boyunca Trebizond İmparatorluğunun başkentiydi. Fatih Sultan Mehmet 1461 yılında şehri fethetti ve o tarihten sonra bir Türk şehri oldu.
Trabzon’un nüfusu 758,237 ve 4,664 km2 lik bir alana sahip. Tüm yıl boyunca ılık ve yağmurlu bir iklimi var. Pek çok nehir ve dağlık arazi ile orman ve dağı var.
Trabzon’da kalacak çok güzel yerler var. Yatak ve kahvaltı içeren oteller, pansiyonlar, her şey dahil oteller ve kamu misafirhaneleri bulabilirsiniz.
Trabzon’un zengin bir yemek kültürü var. Kuymak, hamsi buğlama (bir hamsi yemeği) ve Akçaabat köfte bu lezzetli yemeklerden bazıları.
Trabzon, tarihi, kültürü, platosu, geleneksel el sanatları, yemekleri, fıkraları, horon gibi geleneksel dansları ve diğer güzellikleri ile Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biridir.

8. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 79

8. Sınıf İngilizce Cevapları 7. Ünite

SAYFA 79, Aktivite 2, Ne tür bir tatile gitmeyi tercih edersiniz?

I would like to go on a mountain holiday because it is winter now and I want to learn to skii. I think skiing is fun. Being on the mountains is adventurous. The white view is so relaxing. Skiiing can be a little expensive because you need some equipments for this sport. I think sightseeing is boring. I like different activities.
Ben bir dağ tatiline gitmek isterdim çünkü şuan kış mevsimindeyiz ve ben kayak yapmayı öğrenmek istiyorum. Bence kayak yapmak eğlenceli. Dağlarda olmak maceralı. Beyaz manzara ise çok rahatlatıcı. Kayak yapmak biraz pahalı olabilir çünkü bu sporu yapmak için bazı ekipmanlara ihtiyacınız var. Benze şehir turları sıkıcı. Ben farklı aktiviteleri seviyorum.

SAYFA 79, Aktivite 4; Sizin favori turistik yeriniz neresi?

My favourite touristic place is Edirne and its historical places. Selimiye Mosque is in Edirne and it is a magnificent structure. It is a masterpiece of Mimar Sinan. Meriç River has a beautiful view and the historical bridge on the river is another historical masterpiece. You can feel the nature in Edirne because the city is not so big. Karaağaç is a small village when cross over the Meriç River. And everywhere is green on the way to Karaağaç. There are small cafes in Karaağaç. Don’t forget to eat tava ciğer if you go to Edirne. It is a beautiful city.
Benim favori turistik yerim Edirne ve onun tarihi alanları. Selimiye Camisi Edirne’de ve muhteşem bir yapı. Mimar Sinan’ın Şaheseri. Meriç Nehri’nin harika bir manzarası var ve nehir üzerinde tarihi bir köprü var, bu köprü de yine bir şaheser. Edirnede doğayı hissedebilirsiniz çünkü küçük bir şehir. Meriç nehrini eçtiğinizde küçük bir köy olan Karaağaç var. Karaağaça gidene kadar heryer yemyeşil. Karaağaç’ta küçük kafeler var. Edirne’ye giderseniz tava ciğer yemeyi unutmayın. Çok güzel bir şehir.

8. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 80

8. Sınıf İngilizce Cevapları 7. Ünite

SAYFA 80, Aktivite 2’de yer alan konuşmanın Türkçe çevirisi

Kutay: Hiç yurtdışına çıktın mı?
Naz: Evet, çıktım. İngiltere’ye gittim.
Erdem: Gerçekten mi? Ne zaman gittin?
Naz: 2 yıl önce gitmiştim.
Aybars: Neden gitmiştin?
Naz: Dil okulu için gittim.
Kutay: Anlıyorum. Kiminle birlikte gittin?
Naz: Tek başıma gittim.
Cansu: Orada ne kadar kaldın?
Naz: Yaklaşık 2 ay kaldım.
Kutay: Nerede kaldın?
Naz: Pansiyonda kaldım.
Aybars: Oradayken neler yaptın?
Naz: Pek çok ilginç tecrübe edindim. İngilizce derslerine katıldım, neredeyse Londra’daki bütün turistik mekanları gezdim, İngiliz kültürü hakkında bir çok şey öğrendim, müzeleri gezdim ve bir sürü arkadaş edindim.
Cansu: Londra’nın hangi yönünü sevmedin?
Naz: Sürekli yağmur yağıyordu ve çok pahalıydı.

8. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 81

8. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 82

8. Sınıf İngilizce Cevapları 7. Ünite

8. Sınıf İngilizce 7. Ünite Cevapları 1. Parça ( Sayfa 73 – 77 ) için Tıklayın

8. Sınıf İngilizce 7. Ünite Self Study Activities ( Sayfa 144 – 148 ) için Tıklayın

8. Sınıf İngilizce Tüm Ünitelerin Cevapları için Tıklayın