7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları 4. ÜNİTE Kök-e Yayıncılılk Sayfa 49-62

7. sınıf ingilizce ders kitabı cevapları yazımızda 2019-2020 eğitim öğretim yılında 7. sınıf İngilizce dersinde okutulan Kök-e Yayıncılık İngilizce Ders Kitabının 4. Ünitesi olan Wild Animals (Vahşi Havanlar)  Ünitesi cevaplarını bulabilirsiniz.

Kök-e Yayıncılık 7. sınıf ingilizce ders kitabı cevapları 4. Ünitesi olan Wild Animals Ünitesinin sayfa 49, sayfa 50, sayfa 51, sayfa 52, sayfa 53, sayfa 54, sayfa 55, sayfa 56, sayfa 57, sayfa 58, sayfa 59, sayfa 60, sayfa 61 ve sayfa 62 de bulunan aktivite ve soruların cevaplarına aşağıda ulaşabilirsiniz.


7. sınıf ingilizce ders kitabı cevapları Yazımızın devamında tüm bu sayfaları bir arada bulabilirsiniz. Kitap sayfalarının görselleri üzerinde verilen cevapların ve Kök-e yayıncılık 7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı 4. ünite kelimelerinin Türkçe anlamlarını da bulabilirsiniz. 7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları için arama yaptığınızda ulaştığınız sitemizde çoğu sitede bulamayacağınız kitap sayfalarında yer alan metinlerin Türkçe çevirileri de verilmiştir. Ayrıca cevapları sitemizden alırken öğrencilerin ve velilerin daha bilinçli olarak cevapları kontrol edebilmeleri için ders kitabı etkinliklerinde “instructions” yani sizden isteneni anlatan talimatların da Türkçeleri verilmiştir. Öğrencilerin bireysel olarak cevaplaması gereken alanlarda da örnek olarak kullanılabilecek cevaplara yer verilmiştir.

SAYFA 51 Aktivite 2 – Resimlerdeki hayvanlar hakkındaki paragrafların Türkçe çevirisi

1 . Afrika aslanı çöllerde yaşar. Ayrıca safari parklarında da onları görebilirsiniz. Her zaman diğer hayvanları avlarlar. Avlarını diğer aslanlarla paylaşırlar.
2 . Nil timsahı Afrika’da yaşar. Kocamandırlar. Bir timsahın ortalama büyüklüğü 4 metre ve 500 kg dır. Diğer hayvanlar ve insanlar için çok tehlikelidirler. Bazen bir av bulabilmek için saatlerce bekleyip saldırabilirler.
3 . Zürafalar memeli hayvanlardır. Afrika’da yaşarlar. Safari parklarında, genellikle çok büyük kafeslerde yaşarlar çünkü zürafalar genellikle 5 metreye kadar büyüyebilirler. Sadece yaprak, meyve ve diğer bitkilerin çiçeklerini yerler.
4 . Siyah Mamba Afrika’nın en uzun ve en hızlı yılanıdır. Tehlikeli sürüngenlerdir. Avlarını ısırdıklarında av çok kısa süre içinde ölür. Ormanda gündüz vakti avlanırlar. Küçük tavukları, fareleri ve yarasaları avlarlar.
5 . Afrikalı balık gözlü kartal Afrika’da kocaman bir kuştur. Genellikle nehir yakınlarında yaşarlar çünkü temel beslenmesi balıktır. Ayrıca diğer su kuşlarını da yerler.

7. sınıf ingilizce ders kitabı cevapları
7. sınıf ingilizce ders kitabı cevapları

SAYFA 57 Metinlerin Türkçe çevirisi

3. Birçok insan piknik yapmak için milli parkları ziyaret eder ama orayı hiç temizlemez. Vahşi yaşam için doğayı korumalıyız. Ağaç dikmeliyiz. Enerjiyi boşa harcamamalıyız. Vahşi yaşamı korumak geleceğimizi korumak demektir.
2. Onları avlamamalıyız. Doğal yaşam ortamlarını temiz tutmalıyız. Dağlar, okyanuslar, ormanlar, göller onların doğal yaşam ortamlarıdır. Milli parkları da korumalıyız.
1.    Bazı hayvanların nesli tükendi çünkü insanlar farklı nedenlerle onları avladılar. İnsanlar çevreyi korumadılar. Bu durum küresel ısınmaya neden oldu. Küresel ısınma hayvanların neslinin tükenmesine neden oldu. Tıpkı bir zincir gibi. Onları korumak için neler yapmalıyız?

7. sınıf ingilizce ders kitabı cevapları
7. sınıf ingilizce ders kitabı cevapları
7. sınıf ingilizce ders kitabı cevapları

SAYFA 60 Metnin Türkçe çevirisi

Dinozorlar 165 milyon yıl boyunca dünyada yaşadılar. Dinozor kelimesi “korkunç kerkenkele” anlamına gelir. Farklı bir sürüngen grubuna aitler. Herbivorous dinozorlar bitkileri, yaprakları vb. yerler. Carnivorous dinozorlar ise küçük hayvanları avlarlar.
65 milyon yıl önce nesilleri tükendi. Kocaman bir gök taşı dünyanın şeklini değiştirdi için veya dünyanın iklimi değiştiği için nesilleri tükendi. Bunlar bası teoriler. Başka bir teori daha var. Bu teori volkanik patlamalar güneş ışığına engel olduğu için nesilleri tükendiğini savunuyor.
Paloentolojistler tarih boyunca birçok dinozor fosili buldular. Bu fosilleri tüm dünyada müzelerde görebilirsiniz. Londra’daki Doğal Tarih Müzesi bu müzelerden bir tanesi. Orada dinozorlar hakkında daha ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

7. sınıf ingilizce ders kitabı cevapları
7. sınıf ingilizce ders kitabı cevapları

7. SINIF İNGİLİZCE LET’S PRACTICE MORE SAYFA 160 – 162 CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN

7. SINIF DİĞER ÜNİTELERİN CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN