7 Sınıf İngilizce Cevapları 8. Ünite Public Buildings Kök-e Yayınları

7 Sınıf İngilizce Cevapları 8 Ünite yazımızda 2019-2020 eğitim öğretim yılında 7. sınıf İngilizce dersinde okutulan Kök-e Yayıncılık İngilizce Ders Kitabının 8. Ünitesi olan Public Buildings Ünitesi cevaplarını sizler için hazırladık.

Kök-e Yayıncılık 7 Sınıf İngilizce Cevapları 8 Ünitesi olan Public Buildings Ünitesinin sayfa 105, sayfa 106, sayfa 107, sayfa 108, sayfa 109, sayfa 110, sayfa 111, sayfa 112, sayfa 113, sayfa 114, sayfa 115, sayfa 116, sayfa 117 ve sayfa 118 de bulunan aktivite ve soruların cevaplarına aşağıda ulaşabilirsiniz.
İngilizce Ders Kitabı Cevapları 7 Sınıf 8. Ünite Yazımızın devamında tüm bu sayfaları bir arada bulabilirsiniz. Kitap sayfalarının görselleri üzerinde verilen cevapların ve Kök-e yayıncılık 7 Sınıf İngilizce Cevapları 8 ünite kelimelerinin Türkçe anlamlarını da bulabilirsiniz. 7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları için arama yaptığınızda ulaştığınız sitemizde çoğu sitede bulamayacağınız, kitap sayfalarında yer alan metinlerin Türkçe çevirileri de verilmiştir. Ayrıca cevapları sitemizden alırken öğrencilerin ve velilerin daha bilinçli olarak cevapları kontrol edebilmeleri için ders kitabı etkinliklerinde “instructions” yani sizden isteneni anlatan talimatların da Türkçeleri verilmiştir. Öğrencilerin bireysel olarak cevaplaması gereken alanlarda da örnek olarak kullanılabilecek cevaplara yer verilmiştir. Tüm öğrencilerimize derslerinde başarılar dileriz.

7. sınıf İngilizce ders kitabı cevapları sayfa 106

7 Sınıf İngilizce Cevapları 8. Ünite

SAYFA 106, Aktivite 2’de yer alan metnin Türkçe çevirisi

ŞEHİRDE YAŞAM
Büyük bir şehirde yaşamak harika. Boş zamanlarını değerlendirebileceğin çok fazla yer var. Ben belediye binasındaki turist bilgilendirme ofisinde çalışıyorum. Pek çok turiste şehir hakkında bilgilendirme yapıyorum. İşten sonra gerçekten çok yorgun oluyorum. Benny adındaki en sevdiğim kahve dükkanına kahve içmeye gidiyorum. Sonra, alış veriş yapmak için alış veriş merkezine gidiyorum. Oyun dükkanlarını diğer dükkanlara tercih ediyorum çünkü bilgisayar oyunlarını oynamayı seviyorum.
Bazen işten erken ayrılıyorum. Bu günlerde, bir film izlemek için alış veriş merkezinin yanındaki sinemaya gidiyorum. Filmden sonra, alış veriş merkezine gidiyorum. Orada meşhur bir fırın var. O fırına gidiyorum ve kocamın en sevdiği çöreklerden alıyorum.
Boş zamanlarımda, ailemle zaman geçiriyorum. Birlikte eğlenmek için lunaparka gidiyoruz. Çocuklarım ve ben şehirdeki en büyük hız trenine biniyoruz. Kocam hız trenini sevmiyor. O alış veriş listesinde olanları almak için eczanenin yanındaki küçük markete gidiyor. Sonra, bazı açık hava aktiviteleri yapıyoruz. Çocuklarım yeni parkta oynuyorlar e yeni arkadaşlar ediniyorlar. Kocam ve ben koşu yapıyoruz. Bu şehirde kendimi canlı hissediyorum.

7. sınıf İngilizce ders kitabı cevapları sayfa 107

7 Sınıf İngilizce Cevapları 8. Ünite

7. sınıf İngilizce ders kitabı cevapları sayfa 108

7. sınıf İngilizce ders kitabı cevapları sayfa 109

7 Sınıf İngilizce Cevapları 8. Ünite

7. sınıf İngilizce ders kitabı cevapları sayfa 110

7. sınıf İngilizce ders kitabı cevapları sayfa 111

7 Sınıf İngilizce Cevapları 8. Ünite

8. ÜNİTE CEVAPLARI DEVAMI ( 112 – 118 SAYFALAR ) İÇİN TIKLAYIN

8. ÜNİTE LET’S PRACTICE MORE ( SAYFA 173 – 175 ) CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN

7. SINIF İNGİLİZCE TÜM ÜNİTELERİN CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN