7 Sınıf İngilizce Cevapları 7. ÜNİTE Kök-e Yayıncılık 2019 2020 (devamı)

7 Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları 7. Ünite yazımızda 2019-2020 eğitim öğretim yılında 7. sınıf İngilizce dersinde okutulan Kök-e Yayıncılık İngilizce Ders Kitabının 7. Ünitesi olan Dreams Ünitesi cevaplarını sizler için hazırladık.

Kök-e Yayıncılık 7 Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları 7. Ünitesi olan Dreams Ünitesinin sayfa 93, sayfa 94, sayfa 95, sayfa 96, sayfa 97, sayfa 98, sayfa 99, sayfa 100, sayfa 101, sayfa 102, sayfa 103 ve sayfa 104 de bulunan aktivite ve soruların cevaplarına aşağıda ulaşabilirsiniz.


İngilizce Ders Kitabı Cevapları 7 Sınıf Yazımızın devamında tüm bu sayfaları bir arada bulabilirsiniz. Kitap sayfalarının görselleri üzerinde verilen cevapların ve Kök-e yayıncılık 7 Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları 7. ünite kelimelerinin Türkçe anlamlarını da bulabilirsiniz. 7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları için arama yaptığınızda ulaştığınız sitemizde çoğu sitede bulamayacağınız, kitap sayfalarında yer alan metinlerin Türkçe çevirileri de verilmiştir. Ayrıca cevapları sitemizden alırken öğrencilerin ve velilerin daha bilinçli olarak cevapları kontrol edebilmeleri için ders kitabı etkinliklerinde “instructions” yani sizden isteneni anlatan talimatların da Türkçeleri verilmiştir. Öğrencilerin bireysel olarak cevaplaması gereken alanlarda da örnek olarak kullanılabilecek cevaplara yer verilmiştir. Tüm öğrencilerimize derslerinde başarılar dileriz.

7. sınıf İngilizce ders kitabı cevapları sayfa 99

7 Sınıf İngilizce Cevapları

SAYFA 99, WORD HUNT kutusundaki kelimeler ve Türkçe anlamları

trick: oyuna getirmek, hile, aldatmaca, kandırma
predict: tahmin etmek, ön görmek
make a gues: tahmin etmek, tahminde bulunmak.
peaceful: Huzurlu, sakin
make a career: bir alanda kariyer yapmak

7. sınıf İngilizce ders kitabı cevapları sayfa 100

7 Sınıf İngilizce Cevapları

SAFYA 100 Aktivite 1E, Metnin Türkçe Çevirisi

Dünyanın Geleceği
Ben Jasmine. Ben bir ortaokul öğrencisiyim. Dünyanın geleceği hakkında bazı endişelerim var. Bence çok fazla yeşil alan olmayacak çünkü insanlar ağaçları kesiyorlar ve o alanlara binalar yapıyorlar. Yeterince oksijen ve temiz hava alabileceğimizi düşünmüyorum. Sanırım kirlilik daha da artacak ve bazı hayvanlar hayatta kalamayacaklar. Kirlilik çevreye çok fazla zarar veriyor. Kirlilik toprağı ve su yollarını zehirliyor. Bitkileri ve hayvanları öldürüyor.
Aynı zamanda, dünyanın geleceği hakkında bazı umutlarım da var. Bence teknoloji daha hızlı gelişecek ve hayatı kolaylaştıracak. Bilim insanları yeni şeyler keşfedecek ve icat edecekler. Umarım birçok hastalığın tedavisini bulurlar. İnsanlar daha uzun yaşayacaklar çükü kanser gibi hastalıklar sebebiyle ölmeyecekler. İnsanlar sağlıklı bir yaşam sürdürecekler. Umarım insanlar sağlıklı beslenebilirler, daha çok egzersiz yaparlar ve stresi yenerler.

SAYFA 100, Writing and Speaking aktivitesi için hazırlanan örnek cevap

I think future of the World is on our hands. Because if we pollute the World, we won’t be able tol live in the World. If we protect the World, we can live happly and peacefully. I hope there won’t be any war between countries. Some countries are very aggressive today. They try to attack each other. Many people will die if we don’t live peacefully. But I think, there won’t be any war. The World will be a better place with us. Technology is growing very fast. Life will be easier with tochnology.

Türkçesi
(Bence dünyanın geleceği bizim ellerimizde. Çünkü eğer dünyayı kirletirsek dünyada yaşayamayacağız. Eğer dünyayı korursak, mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşayacağız. Umarım ülkeler arasında bir savaş çıkmaz. Bugünlerde bazı ülkeler çok agresif. Birbirlerine saldırmaya çalışıyorlar. Eğer huzurlu bir şekilde yaşamazsak bir çok insan ölecek. Ama bence bir savaş yaşanmayacak. Dünya bizimle birlikte daha iyi bir yer olacak. Teknoloji çok hızlı gelişiyor. Teknolojiyle birlikte hayat daha kolay olacak.)

7. sınıf İngilizce ders kitabı cevapları sayfa 101

7. sınıf İngilizce ders kitabı cevapları sayfa 102

7 Sınıf İngilizce Cevapları

SAYFA 102, Speaking Aktivitesi, Ryan Wang ile röportaj

Siz: Hi Ryan, welcome to our interview. Tell us about yourself.
Ryan Wang: Hi my name is Ryan. I am a piano player. I can play the piano very well.
Siz: Is it easy to play the piano.
Ryan Wang: Yes it is. Some people think that playing the panio is difficult but it is not.
Siz: Ok. Will you make a career on playing the piano?
Ryan Wang: Yes, i will never stop playing the piano. I will play the piano in the future.
Siz: That is very nice. I hope you will be very successful.
Ryan Wang: Thank you very much.

7. sınıf İngilizce ders kitabı cevapları sayfa 103

7. sınıf İngilizce ders kitabı cevapları sayfa 104

7 Sınıf İngilizce Cevapları

6. ÜNİTE CEVAPLARI DEVAMI ( 93 – 98 SAYFALAR ) İÇİN TIKLAYIN

6. ÜNİTE LET’S PRACTICE MORE ( SAYFA 170 – 172 ) CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN

7. SINIF İNGİLİZCE TÜM ÜNİTELERİN CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN