7. Sınıf İngilizce Cevap Anahtarı 2.Ünite Devamı Bilim Kültür Yayınları

7. sınıf ingilizce cevap anahtarı İngilizce Ders Kitabı Bilim Kültür Yayınları 2.Ünite Cevapları yazımız ile İnglilizce ders kitabı cevaplarını yayınladığımız sitemizde 2020-2021 eğitim öğretim yılında 7. sınıf İngilizce dersinde okutulan 2020 2021 Bilim Kültür Yayınları İngilizce Ders Kitabının 2. Ünitesi olan Sports Ünitesi cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Sports (Sporlar) Ünitesi 7.Sınıf İngilizce Bilim Kültür Yayınları Ünite 2 Bilim Kültür Yayınları Ders Kitabı sayfa 25, sayfa 26, sayfa 27, sayfa 28, sayfa 29, sayfa 30, sayfa 31, sayfa 32, sayfa 33, sayfa 34, sayfa 35 sayfa 36, sayfa 37, sayfa 38, sayfa 39 ve sayfa 40 da bulunan İngilizce ders kitabı cevapları aktivite ve soruların cevaplarına aşağıdan tek parça halinde ulaşabilirsiniz.

7. sınıf ingilizce cevap anahtarı Bilim Kültür Yayınları 2.Ünite cevapları, Aktiviteler sayfaları cevapları ve ünite kelimeleri Türkçe karşılıklarıyla beraber verilmiştir. İhtiyacınız olan alana tıklayarak cevaplara erişebilirsiniz.
Diğer ünitelere ait Aktivite ve soruların cevaplarına erişebilmek için yukarıdaki menüden 7. sınıf sekmesine tıklayarak 7. sınıf ingilizce cevap anahtarı ders kitabı cevapları Bilim Kültür Yayınları ders kitabı ünitelerinin soru ve cevaplarına, aktivite sayfalarının cevaplarına ve ünitelerin kelimeleri ile Türkçe karşılıklarına ulaşabilirsiniz.
Cevaplar öğrencilerimiz ve velilerimizin rahatlıkla takip edebilmeleri ve kendi verdikleri cevapları karmaşaya mahal vermeden kontrol edebilmeleri için ders kitabı sayfalarının görselleri üzerinde ve ünitelerin tüm sayfaları bir arada sırayla olacak şekilde verilmiştir.
Yazımızın devamında tüm bu sayfaları bir arada bulabilirsiniz. Kitap sayfalarının görselleri üzerinde verilen cevapların ve 7. Sınıf İngilizce Cevapları Bilim Kültür Yayınları Ders Kitabı 2. ünite kelimelerinin Türkçe anlamlarını da bulabilirsiniz. Cevapları sitemizden alırken öğrencilerin ve velilerin daha bilinçli olarak cevapları tamamlayabilmeleri için ders kitabı etkinliklerinde “instructions” yani sizden isteneni anlatan talimatların da Türkçeleri verilmiştir. Öğrencilerin bireysel olarak cevaplaması gereken alanlarda da örnek olarak kullanılabilecek cevaplara yer verilmiştir. 

7. Sınıf İngilizce 2.Ünite Cevapları 1. Parça için tıklayın

Üniteyle alakalı veya İngilizce üzerine sormak istediğiniz soruları ya da sitemizde görmek istediğiniz içerikleri yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz. En kısa sürede geri dönüş yapılacaktır.

Bilim Kültür Yayınları 7. sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 33

7. sınıf ingilizce cevap anahtarı

Sayfa 33, Aktivite 2’deki metnin Türkçe çevirisi

          TÜRKÇE ÇEVİRİSİ
Ben her Pazar sabahı erken kalkarım çünkü babamla birlikte yüzme havuzuna giderim. Bazen parkta koşarız veya spor salonunda egzersiz yaparız. Genellikle 2 saat egzersiz yaparım. Sonrasında dinlenirim. 

Sayfa 33, Aktivite 2’de istenen kısa konuşma

I always get up early in on schooldays. But I sleep more at weekend. After school meet my friends and we play  basketball. We play two or three times a week. At the weekend we go cycling in the park.

Bilim Kültür Yayınları 7. sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 34

7. sınıf ingilizce cevap anahtarı

SAYFA 34 Reading aktivitesindeki Weekly Routine Metni Türkçe çevirisi

Merhaba,
Ben Mark. Bugün size haftalık rutinimden bahsetmek istiyorum. Haftaiçi her zaman erken kalkarım. Genellikle ailemle birlikte kahvaltı yaparım ve sonra okula giderim. Okula genelde yürüyerek giderim. Bu sağlığım için iyi birşey. Haftasonları sıksık bir spor yaparım. Basketbol oynamayı ve biziklete binmeyi severim. Haftada 2 kez basketbol oynarım ama sıklıkla bisiklete binerim. Asla sıkı bir diyet uygulamam. Her zaman spor yaparak formumu korurum.

Sayfa 34 Hayali Blogta yazmanızı istenen haftalık rutin

I always get up early in on schooldays. But I sleep more at weekend. After school meet my friends and we play basketball. We play two or three times a week. At the weekend we go cycling in the  park. doing sport is healthy so I always try to do a sport several times a week. My father loves football. We play football together some days.

SAYFA 34 Federer ile ilgili paragrafın Türkçe çevirisi

Roger Federer 1981’de İsviçre’de doğdu. O ünlü bir tenisçi. Her gün saat 06:30’da kalkar. Kahvaltı yapar ve sonra yaklaşık 10 km koşuya çıkar. Her gün egzersiz yapar. Çok fazla su içer ve sağlıklı yiyecekler tüketir. Öğle yemeğinden sonra nadiren uyur. Ara sıra arkadaşlarıyla vakit geçirir ama daima ailesiyle seyahat eder.

Bilim Kültür Yayınları 7. sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 35

Bilim Kültür Yayınları 7. sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 36

7. sınıf ingilizce cevap anahtarı

Bilim Kültür Yayınları 7. sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 37

Bilim Kültür Yayınları 7. sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 38

7. sınıf ingilizce cevap anahtarı

SAYFA 38 Aktivite 7’deki cümlelerin Türkçe çevirisi

1 . Sporcular eğersiz yaparken sakatlık geçirebilirler.
2 . Futbol bir dışarı sporudur.
3 . James son maçında 3 gol attı.
4 . Final maçını izlemek için stadyumda binlerce seyirci vardı.
5 . Katie geçen yıl beş tane altın madalya kazandı. Bu harika bir başarı.
6 . Sonuç berabereydi. İki takımda gol atamadı.
7 . Okul takımımız rakibi 2 – 0 yendi.

Bilim Kültür Yayınları 7. sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 39

Sayfa 39, Aktivite 8’de yer alan diyaloğun Türkçe çevirisi

interviewer : İyi akşamlar. Bugün çok iyi bir yüzücü olan Laura Higgings ile konuşuyoruz. Hoş geldin Laura.
Laura : Teşekkür ederim.  
interviewer : Bize günlük rutininden bahset lütfen.
Laura : Her gün erken kalkarım. Sağlam bir kahvaltı yaparım ve egzersiz yapmak için spor salonuna giderim. Öğle yemeğinden sonra dinlenirim. Sonrasında egzersizimin ikinci kısmı için yüzme havuzunda koçumla buluşurum.
interviewer : Ne sıklıkla antrenman yaparsın?
Laura : Günde 4 saat ve haftada 6 gün antrenman yaparım.
interviewer : Wow. Çok zor iş. Özel bir diyet uyguluyor musun?
Laura : Evet. Daima sağlıklıl yiyecekler tüketirim asla enerji içeceği içmem. Genellikle protein ve vitamin ağırlıklı beslenirim.
interviewer : Sorularıma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
Laura : Rica ederim.

Bilim Kültür Yayınları 7. sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 40

7. sınıf ingilizce cevap anahtarı