7. SINIF İNGİLİZCE 1. ÜNİTE APPEARANCE AND PERSONALITY CEVAPLARI KÖK-E YAYINCILIK

2019-2020 eğitim öğretim yılında 7. sınıf İngilizce dersinde okutulan Kök-e Yayıncılık İngilizce Ders Kitabının 1. Ünitesi olan Appearance and Personality (Görünüş ve karakter)  Ünitesi cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Kök-e Yayıncılık 7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı 1. Ünitesi olan Appearance and Personality Ünitesinin sayfa 7, sayfa 8, sayfa 9, sayfa 10, sayfa 11, sayfa 12, sayfa 13, sayfa 14, sayfa 15, sayfa 16, sayfa 17, sayfa 18, sayfa 19, sayfa 20, sayfa 21 ve sayfa 22 de bulunan aktivite ve soruların cevaplarına aşağıda ulaşabilirsiniz.


Yazımızın devamında tüm bu sayfaları bir arada bulabilirsiniz. Kitap sayfalarının görselleri üzerinde verilen cevapların ve Kök-e yayıncılık 7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı 1. ünite kelimelerinin Türkçe anlamlarını da bulabilirsiniz. Cevapları sitemizden alırken öğrencilerin ve velilerin daha bilinçli olarak cevapları tamamlayabilmeleri için ders kitabı etkinliklerinde “instructions” yani sizden isteneni anlatan talimatların da Türkçeleri verilmiştir. Öğrencilerin bireysel olarak cevaplaması gereken alanlarda da örnek olarak kullanılabilecek cevaplara yer verilmiştir.

7. sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 7
7. sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 8
7. sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 9

SAYFA 9 metinlerin Türkçesi

1. Jim Carrey Kanada’lı bir oyuncu. Bir kızı var ve onunla birlikte çok zaman geçirir. Truman Şhow, Yalancı Yalancı, ve Maske en popüler filmleridir. Uzun boylu ve koyu düz saçları ve kahverengi gözleriyle yakışıklı (handsome) biridir. Jim Carrey aynı zamanda bir oyun yazarı ve müzisyendir. Resim yapmayı çok sever ve bunda da oldukça başarılıdır. Başarılı bir oyuncudur ve filmlerinde çok komik biridir. Gerçek yaşamında bazen inatçıdır (stubbborn) ve kolay kolay fikrini değiştirmez.

2. Charlize Theron Güney Afrikalı bir oyuncu. Aynı zamanda bir model. Los Angeles’ta yaşıyor. Zayıf ve sayı saçları ve yeşil gözleriyle güzel biri. Charlize Theron cömert bir oyuncu. Kadın hakları derneklerine ve hayvanlara para yardımı yapıyor.

3. Tom Hanks Amerikalı bir aktör. Aynı zamanda da film yönetmeni. Genellikle dramatik rolleriyle ünlüdür ama gerçekte çok eğlenceli birisi. Çok komik şakalar yapar çünkü çok zeki (smart). Tom Hanksuzun boylu ve birazcık şişman. Birçok arkadaşı var ve onlarla dışarı çıkmayı sever.  Arkadaşları onun şakalarına çok gülerler. İlginç bir hobisi var. Tüm dünyadan daktilo toplayıp biriktiriyor.

SAFYA 9 Aktivite 3. Read the text and answer the questions. Sorular ve cevapların Türkçesi

1.Jim Carrey nasıl biri? – Bazen inatçı biri

2. Jim Carrey yakışıklı mı? – Evet yakışıklı.

3. Charlize Theron nerede yaşıyor? – Los Angeles’ta yaşıyor.

4.Charlize Theron’un görünüşü nasıl? – Zayıf ve sarı saçları ve yeşil gözleriyle güzel biri.

5. Charlize Theron cömert biri mi? – Evet öyle. Çünkü kadın hakları derneklerine ve hayvanlara para yardımı yapıyor.

6. Tom Hanks’in mesleği ne? – Oyuncu ve film yönetmeni.

7. Tom Hanks nasıl biri? – Çok eğlenceli, zeki ve cana yakın.

8. Jim Carrey ve Tom Hanks’in hobileri neler? – Jim Carrey resim yapmayı seviyor ve Tom Hanks ise dünyanın çeşitli yerlerinden daktilo biriktiriyor.

7. sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 10
7. sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 11

SAYFA 11 – 2. Aktivitedeki cümlelerin Türkçesi

  1. O şişman biri çünkü çok fazla abur cubur yiyor ve hiç egzersiz yapmıyor.
  2. O asla annesin dinlemiyor. İnatçı bir çocuk.
  3. Sarı saçları ve mavi gözleriyle çok güzel birisi.
  4. Çok cana yakın biri, çok arkadaşı var.
  5. O çok ünlü bir şarkıcı ve birçok hayranı var. Uzun boylu ve yakışıklı birisi.
  6. O para konusunda çok cömerttir. Fakirlere yardım eder.
  7. Hazır yiyecek yemiyorum. Zayıf olmak istiyorum.
  8. Onlar her şeyi çok çabuk ve kolay öğreniyorlar. Onlar çok akıllı.

SAYFA 11 SPEAKING aktivitesi. En yakın arkadaşınız kim? Aşağıdaki metni cevap olarak kullanabilirsiniz.

My best friend is …….(en yakın arkadaşınızın ismi)… . HE/SHE (en yakın arkadaşınız erkek ise HE,  kız ise SHE kullanacaksınız) is very smart and very funny. We have very good time together. We are in the same class at school. HE/SHE has blonde/dark/brown (sarı saç/ koyu saç/ kahverengi saç- arkadaşınızın saç rengi neyse on yazın) hair. HE/SHE is short/tall (kıza/uzun). My best friend is a hardworking student. He/She always does homework.

7. sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 12
7. sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 13
7. sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 14
7. sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 15
7. sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 16

SAYFA 16’daki metnin Türkçesi

Ailende en yakın arkadaşın kim?

Benim adım Katie. İngiltereliyim. Ailemle birlikte Londra’da yaşıyorum. Bir kız kardeşim var. Kız kardeşim güzel ve okulda iyi bir öğrenci. Ama benim ondan daha güzel ve daha başarılı olduğumu düşünüyor.

Babam bir doktor. Hastanede çalışıyor. Uzun boylu ve yakışıklı. Çok cömert bir adam, insanlara yardım etmeyi ve paylaşmayı çok sever. Hiç cimri değil. Her zaman başka insanları umursar.

Annem çok zeki ve başarılı bir öğretmen. Her zaman adil olur. Tüm öğrencilerini sever ve saygı duyar. Zayıf ve düz koyu saçları ve kahverengi gözleriyle çok güzel. Annem, babamdan daha kıza ve daha zayıf. O benim en yakın arkadaşım. Annemle birlikte bulmaca çözmeyi severim. Hafta sonları beraber tenis oynarız ve yüzmeye gideriz. Annem, babamdan daha rahat birisidir. İnatçı biri değildir. Onunla iyi geçinirim. Aynı zamanda benden daha cana yakın birisidir. Bir çok arkadaşı var ve onlarla zaman geçirmeyi çok sever. Her zaman dakiktir, randevularına asla geç kalmaz. Çok dürüsttür. Asla yalan söylemez.

Ailemi çok seviyorum!

7. sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 17
7. sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 18
7. sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 19
7. sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 20

SAYFA 20’deki metnin Türkçesi

Bir 19. Yüzyıl Şaheseri

Mark Twain dünyaca ünlü bir 19. Yüzyıl Amerikan yazarı. The Prince and the Pauper (Prens ve Dilenci), Life of Missisippi (Missisippi’de Hayat) ve A Connecticut Yankee in King Arthur’s Court (Kral Arthur’un sarayında Conecticutlı bir yankee) kitapları en meşhur eserleri arasında. Ayrıca 1 milyono banknot ve Karda Kayıp meşhur kısa hikayelerinden. Ama en meşhur eserinin adı Tom Sawyer’ın maceraları. 

Tom Sawyer’ın maceraları hem çocuklar için hem de yetişkinler için bir roman. Tom adında bir gencin maceralarını anlatıyor. Missisippi Nehri kenarında küçük bir kasaba olan Missouri’de yaşıyor. Halası, Polly ve erkek kardeşi Sid ile beraber yaşıyor. Tom genellikle yaramaz biri ama aynı zamanda zeki, cömert ve iyi kalpli. Sid çalışkan ve dürüst bir çocuk ama bazen biraz bencil. Tom, Sid’den daha cana yakın. Tom’un en yakın arkadaşı Huckleberry Finn. Çok rahat ve uyumlu birisi. Becky Thatcher de Tom’un en yakın arkadaşlarından biri. O uzun sarı saçları ve mavi gözleriyle güzel biri.

Bu şaheseri okuyun ve Tom ile arkadaşlarının maceralarını öğrenin.

7. sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 21
7. sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 22

BİRİNCİ ÜNİTE SONU AKTİVİTELERİ İÇİN LET’S PRACTICE MORE 148-152 SAYFALARIN CEVAPLARI İÇİN AŞAĞIDAKİ BAĞLANTIYA TIKLAYIN.