5. Sınıf İngilizce Ünite 2 My Town Cevapları Sayfa 21-30 Özgün Yayınları

2019-2020 eğitim öğretim yılında 5. sınıf İngilizce dersinde okutulan Özgün Yayınları İngilizce Ders Kitabının 2. Ünitesi olan My Town (Benim Şehrim) Ünitesi cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

2. Ünite olan My Town (Benim Şehrim) Ünitesi 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Özgün Yayınlarının sayfa 21, sayfa 22, sayfa 23, sayfa 24, sayfa 25, sayfa 26, sayfa 27, sayfa 28, sayfa 29, ve sayfa 30 da bulunan aktivite ve soruların cevaplarına aşağıdan tek parça halinde ulaşabilirsiniz.

2019-2020 eğitim öğretim yılında 5. sınıf İngilizce dersinde okutulan Özgün Yayınları İngilizce Ders Kitabının 2. Ünitesi olan My Town (Benim Şehrim) Ünitesi sayfa 21, sayfa 22, sayfa 23, sayfa 24, sayfa 25, sayfa 26, sayfa 27, sayfa 28, sayfa 29, ve sayfa 30 da bulunan aktivite ve soruların cevaplarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Aşağıda 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı 2. Ünite My Town ünitesi cevapları, Aktiviteler sayfaları cevapları ve ünite kelimeleri Türkçe karşılıklarıyla beraber verilmiştir. İhtiyacınız olan alana tıklayarak cevaplara erişebilirsiniz.
Diğer ünitelere ait Aktivite soruların cevaplarına erişebilmek için menuden 5. sınıf sekmesine tıklayarak ünitelerin soru ve cevaplarına, aktivite sayfalarının cevaplarına ve ünitelerin kelimeleri ile Türkçe karşılıklarına ulaşabilirsiniz.
Cevaplar öğrencilerimiz ve velilerimizin rahatlıkla takip edebilmeleri ve kendi verdikleri cevapları karmaşaya mahal vermeden kontrol edebilmeleri için ders kitabı sayfalarının görselleri üzerinde ve ünitelerin tüm sayfaları bir arada sırayla olacak şekilde verilmiştir.

Yazımızın devamında tüm bu sayfaları bir arada bulabilirsiniz. Kitap sayfalarının görselleri üzerinde verilen cevapların ve 5. sınıf İngilizce Ders Kitabı 2. ünite kelimelerinin Türkçe anlamlarını da bulabilirsiniz. Cevapları sitemizden alırken öğrencilerin ve velilerin daha bilinçli olarak cevapları tamamlayabilmeleri için ders kitabı etkinliklerinde “instructions” yani sizden isteneni anlatan talimatların da Türkçeleri verilmiştir. Öğrencilerin bireysel olarak cevaplaması gereken alanlarda da örnek olarak kullanılabilecek cevaplara yer verilmiştir. 

Üniteyle alakalı veya İngilizce üzerine sormak istediğiniz soruları ya da sitemizde görmek istediğiniz içerikleri yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz. En kısa sürede geri dönüş yapılacaktır.

5. sınıf İngilizce ders kitabı 2. ünite sayfa  21
5. sınıf İngilizce ders kitabı 2. ünite sayfa  22
5. sınıf İngilizce ders kitabı 2. ünite sayfa  23

SAYFA 23, 1B Aktivitesindeki dinleme metni

Track 2.1
This is a map of my school area. My school is on Palm Street. The playground is opposite the school. There is a toy shop, a bookshop and a barber’s on Milton Street. The bookshop is between the toy shop and the barber’s. The bus stop is in front of the toy shop. There is a bakery and a café on Brook Street. The bakery is next to the café. The police station isbehind the bakery and the café.

Türkçesi
Bu benim okul bölgemin bir haritası. Okulum Palm Caddesinde. Oyun parkı okulun karşısında. Milton Caddesinde bir oyuncakçı, kitapçı ve berber var. Kitapçı, oyuncakçı ve berberin arasında. Otobüs durağı oyuncakçının önünde. Brook Caddesinde bir fırın va kafe var. Fırın Kafenin yanında. Polis karakolu fırın ve kafenin arkasında.

5. sınıf İngilizce ders kitabı 2. ünite sayfa  24
5. sınıf İngilizce ders kitabı 2. ünite sayfa  25
5. sınıf İngilizce ders kitabı 2. ünite sayfa  26

SAYFA 26 Aktivite 4A’daki dinleme metni Türkçesi

Sue: Afedersiniz, market nerede?
Adam: Merket mi?
Sue: Evet, market.
Adam: Düz git ve İstasyon Caddesine doğru sola dön. Market solunda kalacak.
Sue: Çok teşekkür ederim
Adam: Rica ederim.

Jason: Afedersiniz, Oyuncakçıya nasıl gidebilirim?
Kadın: Oyuncakçı mı?
Jason: Evet.
Kadın: Düz git ve Susam Sokağına doğru sağa dön. Oyuncakçı solunda olacak. Kütüphane ve restoranın aarasında.
Jason: Çok teşekkür ederim.
Kadın: Önemli değil.

5. sınıf İngilizce ders kitabı 2. ünite sayfa  27
5. sınıf İngilizce ders kitabı 2. ünite sayfa  28

SAYFA 28 Aktivite 6C- Örnek cevaplar

A: Excuse me! Where is the hospital?
B: Go straight agead. Cross the Whale Street. It is on your left. 
A: Excuse me’ Is there a bank here?
B: Yes, Go stright and turn right into Whale Street. Go stright and turn right, it is on your left at the corner.

5. sınıf İngilizce ders kitabı 2. ünite sayfa  29

SAYFA 29 – Aktivite 7B deki karpostalınTürkçesi

Sevgili Grace, İşte benim şehrimden bir kartpostal.
1 ) Topkapı Sarayı büyük bir müzedir.
2 ) Sultan Ahmet Cami eski bir cami.
3 ) Kapalı çarşı güzel bir market.
4 ) 15 Temmuz Şehitler Köprüsü İstanbul’daki ilk köprüdür.
Sevgilerle, Sezen.

5. sınıf İngilizce ders kitabı 2. ünite sayfa  30

Ünite sonu aktiviteleri Sayfa 31- Sayfa 34 için aşağıdaki bağlantıya tıklayın

5. Sınıf İngilizce Cevapları Sayfa 31-34 ACTIVITIES Özgün Yayınları

5. sınıf 2. ünite kelimeleri listesi ve Türkçe karşılıkları için tıklayın

5. sınıf diğer üniteler için tıklayınız.