5. Sınıf Ünite 3 ACTIVITIES Games and Hobbies Cevapları Sayfa 45-48 Özgün Yayınları

2019-2020 eğitim öğretim yılında 5. sınıf İngilizce dersinde okutulan Özgün Yayınları İngilizce Ders Kitabının 3. Ünitesi olan Games and Hobbies (Oyunlar ve Hobiler) Ünitesi sonunda yer alan AKTIVITIES bölümü cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

3. Ünite olan Games and Hobbies (Oyunlar ve Hobiler) Ünitesi 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Özgün Yayınlarının sayfa 45, sayfa 46, sayfa 47 ve sayfa 48 de bulunan aktivitelerin cevaplarına aşağıdan tek parça halinde ulaşabilirsiniz.

Yazımızın devamında tüm bu sayfaları bir arada bulabilirsiniz. Kitap sayfalarının görselleri üzerinde verilen cevapların ve 5. sınıf İngilizce Ders Kitabı 3. ünite kelimelerinin Türkçe anlamlarını da bulabilirsiniz. Cevapları sitemizden alırken öğrencilerin ve velilerin daha bilinçli olarak cevapları tamamlayabilmeleri için ders kitabı etkinliklerinde “instructions” yani sizden isteneni anlatan talimatların da Türkçeleri verilmiştir. Öğrencilerin bireysel olarak cevaplaması gereken alanlarda da örnek olarak kullanılabilecek cevaplara yer verilmiştir. 

Özgün Yayınları 5. sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 45
Özgün Yayınları 5. sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 46

5. sınıf İngilizce ders kitabı SAYFA 46
Konuşma balonlarını okuyun ve çocukların hobilerini ve oyunlarını yazın.

ABHAY : Dışarıda oynanan bir oyun. Oyunda birçok çocuk olur. Çocuklardan biri “ebe” olur. Ebe olan kişi arkasını döner ve saymaya başlar, 1, 2, 3, ….. 20. Bu sırada diğer çocuklar saklanır.
MARTHA: Farklı ülkelerden arkadaşlarım var. Birbirimize mektup yazıyoruz. Zarflardan pulları söküyorum ve onları koleksiyonuma ekliyorum. 85 tane pulum var.

5. sınıf İngilizce ders kitabı SAYFA 46
AKTİVİTE 5  Şimdi kendi oyunlarınızı ve hobilerinizi yazın.

Dışarıda oynanan oyunları severim. Okuldan sonra arkadaşlarımla buluşurum ve saklambaç oynarız. Bazen yakalamaca oynarız. Hafta sonları bisiklet süreriz. Evde bulmaca çözmeyi çok severim. Bazen ödevlerimi bitirdikten sonra babamla satranç oynarız.

Özgün Yayınları 5. sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 47

5. sınıf İngilizce ders kitabı SAYFA 47  
Paragrafı okuyun ve çocukların sevdikleri aktivitelere tik koyun.

Merhaba, ben Ted ve bunlar da Ahmet ve Paul. Biz iyi arkadaşız ama farklı şeyler yapmayı seviyoruz. Ahmet ve ben doğa yürüyüşü yapmayı ve fotoğraf çekmeyi seviyoruz ama Paul sevmiyor. O yüzmekten hoşlanıyor. Ben yüzemiyorum ama tenis oynayabiliyorum. Paul ve Ahmet yakan top oynamayı seviyorlar ama benim favori oyunum basketbol. Satranç oynamayı da severim.

Özgün Yayınları 5. sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 48

5. Sınıf 3. Ünite sayfa 36-44 cevapları için tıklayın

5. Sınıf İngilizce ders kitabı 3. Ünite Games and Hobbies ünitesi KELİME LİSTESİ için Tıklayın