2020 2021 10.Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı 1. Ünite Cevapları

2020 2021 10.Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları yazımızda 2019-2020 eğitim öğretim yılında 10. sınıf İngilizce dersinde okutulan GİZEM YAYINCILIK İngilizce Çalışma Kitabının 1. Ünitesi olan School life (Okul Yaşamı) Ünitesi cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Gizem Yayıncılık 2020 2021 10.Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları (Workbook) 1. Ünitesi olan School Life Ünitesinin sayfa 8, sayfa 9, sayfa 10, sayfa 11, sayfa 12, sayfa 13 ve sayfa 14’de bulunan aktivite ve soruların cevaplarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Yazımızın devamında tüm bu sayfaları bir arada bulabilirsiniz. Kitap sayfalarının görselleri üzerinde verilen cevapların ve 2020 2021 10.Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı (Workbook) 1. ünite kelimelerinin Türkçe anlamlarını da bulabilirsiniz. Ayrıca 10 Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları ile birlikte kitap sayfalarında yer alan İngilizce metinler Türkçe çevirileriyle birlikte verilmiştir. Cevapları sitemizden alırken öğrencilerin ve velilerin daha bilinçli olarak cevapları tamamlayabilmeleri için ders kitabı etkinliklerinde “instructions” yani sizden isteneni anlatan talimatların da Türkçeleri verilmiştir. Öğrencilerin bireysel olarak cevaplaması gereken alanlarda da örnek olarak kullanılabilecek cevaplara yer verilmiştir.

Gizem Yayıncılık 10. sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 8

2020 2021 10.Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı

SAYFA 8, Aktivite B Deki cümlelerin Türkçe çevirileri
1 . Tenefüs vakti, bu yüzden öğretmenler sınıflarda değiller. Personel odasındalar.
2 . Jane ve onun grup arkadaşları bilgisayar laboratuvarındalar. Coğrafya ödevleri için internetten araştırma yapıyorlar.
3 . Öğrenciler biyoloji derslerini bugün fen laboratuvarında yapıyorlar çünkü bir deney yapıyorlar.
4 . Mike müzik odasında piyano çalıyor. Yarışma için hazırlanıyor.
5 . Kütüphaneye gidiyorum çünkü tarih proje ödevim için bazı referans kitaplar almam gerekiyor.
6 . Okulumuzun voleybol takımı oyuncuları spor salonunda haftada 5 kez antrenman yapıyorlar.

SAYFA 8, Aktivite C’deki dinleme metni ve Türkçe Çevirisi
Cleaner: Good morning, sir.
Headmaster: Good morning, Henry. What’s up?
Cleaner: I want to clean the classrooms, sir. Which classrooms are empty until the lunch break?
Headmaster: Let me have a look at the timetable, Henry. Class 9B are in the gym now as they have PE lessons. They’re practising basketball. Class 9E are in the science lab. They’re studying physics. I talked to their teacher, Mr Davis during the break time. He’s doing an experiment with the students now.
Cleaner: Yes, sir. Classes 9B and 9E.
Headmaster: That’s right, Henry. And Class 10A have music lessons and they’re in the music room. They’re practising for the school concert. Class 10C have art lessons so they’re in the art room.
Cleaner: OK, sir. Classes 10A and 10C.
Headmaster: Yes. And Class 11D are in the computer lab as they have ICT lessons. They’re learning to develop a web page. Finally, Class 11F are in the library. They’re studying English literature there. They’re doing research on famous English poets.
Cleaner: All right, sir. Classes 11D and 11F.
Headmaster: So six classrooms are empty, Henry. You can clean them.
Cleaner: Yes, sir. I’ll start at once. Thank you, sir.
Headmaster: Don’t mention it, Henry.

Gizem Yayıncılık 10. sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 9

Gizem Yayıncılık 10. sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 10

2020 2021 10.Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı

SAYFA 10 Aktivite I’daki öğrenci profillerine göre hazırlanan konuşma

1. My name is Simon Taylor. I’m from Liverpool. I have a sister and a brother. My father is a doctor and my mother is a teacher. My favorite subjects are ICT and music. I like playing computer games and playing the guitar in my free time.
(Benim adım Simon Taylor. Liverpool’danım. Bir kız kardeşim ve bir erkek kardeşim var. Babam bir doktor ve annem ise bir öğretmen. En sevdiğim ders bilişim ve iletişim teknolojileri. Boş zamanlarımda bilgisayar oyunları oynamayı ve gitar çalmayı severim.)
2 . My name is Jenny Stone. I’m from London. I have two sisters but I don’t have a brother. My father is an engineer and my mother is a nurse. My favorite subjects are maths and physics. I like watching documentaries and riding a bike in my free time.
(Benim adım Jenny Stone. Londra’lıyım. İki kız kardeşim var ama erkek kardeşim yok. Babam mühendis, annem ise hemşire. En sevdiğim dersler matematik ve fizik. Boş zamanlarımda belgesel izlemeyi ve bisiklete binmeyi severim)
3. My name is Nancy Roberts. I’m from Bristol. I have a sister and two brothers. My father is a dentist and my mother is an artist. My favorite subjects are literatüre and art. I like reading and drawing in my free time.
(Benim adım Nancy Roberts. Ben Bristol şehrindenim. Bir kız kardeşim ve iki erkek kardeşim var. Babam bir dişçi ve annem ise bir oyuncu. En sevdiğim ders edebiyat ve resim. Boş zamanlarımda kitap okumayı ve resim çizmeyi severim.)
4. My name is Fred Simpson. I’m from Leeds. I don’t have any sisters or brothers. My father is a vet and my mother is an architect. My favorite subjects are biology and PE. I like playing football and swimming in my free time. (Benim adım Fred Simpson. Leeds şehrindenim. Hiç kardeşim yok. Babam veteriner annem ise mimar. En sevdiğim dersler biyoloji ve beden eğitimi. Boş zamanlarımda futbol oynamayı ve yüzmeyi severim.)

Gizem Yayıncılık 10. sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 11

SAYFA 11, Aktivite K’daki metnin Türkçe çevirisi

İngiltere’deki eğitim öğretim yılında çoğu okulda 3 dönem vardır. İlk dönem genellikle Eylül ayında başlar ve Aralık’ta biter. Öğrenciler Kasım ayının sonunda bir haftalık ve Aralık ayının sonunda 2 haftalık tatil yaparlar (Noel Tatili). İkinci dönem Ocak ayının başında başlar ve Mart ayının sonunda biter. Şubat ayında bir hafta, Mart ayının sonunda ise 2 hafta tatil yapılır (Paskalya Tatili). Üçüncü dönem Nisan ayında başlar. Öğrenciler Mayıs ayının sonunda 1 hafta tatil yaparlar. Sonrasında Haziran ayında okullar tekrar açılır. Ondan sonra, yaz tatili zamanı gelir. Temmuzun ortasından Ağustosun sonuna kadar yaz tatili olur. Yaz tatili altı hafta sürer.               
Yaz tatili sırasında, İngiliz gençler genellikle düğer ülkelerdeki gençler gibi yaparlar. Örneğin, televizyon izlemeyi ve müzik dinlemeyi severler. Zamanlarının çoğunu arkadaşlarıyla mesajlaşarak veya telefonda arkadaşlarıyla konuşarak geçirirler. Video oyunları oynamaya bayılırlar. Genellikle internette sörf yaparlar. Bazen dergi okurlar. Sık sık yüzmeye giderler. Ayrıca arkadaşlarıyla sinemaya gitmekten hoşlanırlar. Birlikte güzel zaman geçirirler.

Gizem Yayıncılık 10. sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 12

2020 2021 10.Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı

SAYFA 12, Aktivite M’deki cümlelerin Türkçe çevirileri
1 . İngiltere’de, Kasım’ın sonunda bir haftalık okul tatili vardır.
2 . İngiliz öğrenciler iki haftalık Noel tatili yaparlar.
3 . Öğrenciler paskalya bayramında iki haftalık tatil yaparlar.
4 . Mayıs’ın sonunda bir haftalık tatil yaparlar.
5 . Yaz tatili Haziran ayının başında başlar.
6 . İngiliz öğrenciler altı haftalık yaz tatili yaparlar.
7 . İngiliz gençler yaz tatilinde video oyunları oynamaya bayılırlar.
8 . Yaz tatili sırasında yüzmeye giderler.

SAYFA 12, Aktivite O’daki cümlelerin Türkçe çevirileri
1 . En yakın arkadaşın konuşkan biri mi? İnsanlarla konuşmayı sever mi?
2 . Ülkemizde okullar için kış tatili iki hafta sürer.
3 . Ülkemizde eğitim öğretim yılında 2 dönem vardır.
4 . Boş zamanında arkadaşlarına mesajlaşmayı sever misin? Hayır, ben onları aramayı tercih ederim.

Gizem Yayıncılık 10. sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 13

Sayfa 13, Aktivite P’deki BENZERLİKLERİN ve FARKLILIKLARIN Türkçesi

BENZERLİKLER
İlk dönem genellikle Eylül ayında başlar. Şubat ayında İngiltere’de 1 haftalık tatil vardır, Türkiye’de ise Ocak ayının sonunda ve şubat ayının başında birer haftalık tatil vardır. İngiltere’deki en uzun okul tatili yaz tatilidir ve bu durum Türkiye’de de aynıdır.

FARKLILIKLAR

İngiltere’deki eğitim öğretim yılında 3 dönem vardır ama Türkiye’deki eğitim öğretim yılında 2 dönem vardır. İngiltere’de ilk dönem genellikle Aralık ayında biter ama Türkiye’de genellikle Ocak ayında biter. İngiliz öğrenciler Kasımın sonunda 1 haftalık tatil yaparlar ama Türk öğrenciler bu tatili yapmazlar. İngiliz öğrencilerin Noel tatili vardır ama Türkiye’de yoktur. İngiltere’de ikinci dönem Ocak ayında başlar ve Mart ayında biter ama Türkiye’de ikinci dönem Şubat ayında başlar Haziran ayında biter. İngiliz öğrencilerin paskalya tatili vardır ama Türk öğrencilerin böyle bir tatili yoktur. İngiliz öğrenciler Mayıs ayının sonunda sonunda bir haftalık tatil yaparlar ancak Türk öğrenciler bu tatili yapmazlar. İngiltere’deki yaz tatili Haziranın ortasından Ağustosun sonuna kadardır ama Türkiye’de Haziranın ortasında başlar ve eylülün ortasında sona erer. İngiltere’de yaz tatili altı hafta sürer ancak Türkiye’de yaklaşık 12 hafta sürer.

Gizem Yayıncılık 10. sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 14

2020 2021 10.Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı

10. SINIF İNGİLİZCE ÜNİTE 1 DERS KİTABI CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN

10. SINIF İNGİLİZCE TÜM ÜNİTELERİN CEVAPLARI İÇN TIKLAYIN