7. SINIF İNGİLİZCE 1. ÜNİTE LET’S PRACTICE MORE SAYFA 148-152 CEVAPLARI KÖK-E YAYINCILIK

2019-2020 eğitim öğretim yılında 7. sınıf İngilizce dersinde okutulan Kök-e Yayıncılık İngilizce Ders Kitabının 1. Ünitesi olan Appearance and Personality (Görünüş ve karakter)  Ünitesi Let’s Practice More 148-152 sayfaları cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Kök-e Yayıncılık 7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı 1. Ünitesi olan Appearance and Personality Ünitesinin sonunda yer alan Let’s Practice More alanındaki sayfa 148, sayfa 149, sayfa 150, sayfa 151 ve sayfa 152 de bulunan aktivite ve soruların cevaplarına aşağıda ulaşabilirsiniz.


Yazımızın devamında Kök Yayıncılık Student’s Book Ders Kitabı ilgili alanında yer alan tüm bu sayfaları bir arada bulabilirsiniz. Kitap sayfalarının görselleri üzerinde verilen cevapların ve Kök-e yayıncılık 7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı 1. ünite kelimelerinin Türkçe anlamlarını da bulabilirsiniz. Cevapları sitemizden alırken öğrencilerin ve velilerin daha bilinçli olarak cevapları tamamlayabilmeleri için ders kitabı etkinliklerinde “instructions” yani sizden isteneni anlatan talimatların da Türkçeleri verilmiştir. Öğrencilerin bireysel olarak cevaplaması gereken alanlarda da örnek olarak kullanılabilecek cevaplara yer verilmiştir.

Kök-e Yayıncılık 7. sınıf İngilizce Ders Kitabı Lets practice more Sayfa 148
Kök-e Yayıncılık 7. sınıf İngilizce Ders Kitabı Lets practice more Sayfa 149

SAYFA 149’daki metnin Türkçesi

Tom benim en iyi arkadaşımdır. Onun koyu kıvırcık saçları ve kahverengi gösleri var. O benden daha uzun. O bir basketbol oyuncusu. Aynı zamanda zayıf biri çünkü her zaman sağlıklı beslenir ve egzersiz yapar. Enerjik ve neşeli biridir. Espiriler yapmayı sever. Benden daha komiktir. Onun şakalarına çok güleriz. Çok cömert bir çocuktur. Her zaman öğle yemeğini arkadaşlarıyla paylaşır. Aynı zamanda cana yakın birisidir, okulda birçok arkadaşı var. Arkadaşlarıyla beraber film izlemeyi ve bilgisayar oyunu oynamayı sever. Bazen inatçıdır. Kolay kolay fikrini değiştirmez. Arkadaşımı çok seviyorum.

Kök-e Yayıncılık 7. sınıf İngilizce Ders Kitabı Lets practice more Sayfa 150
Kök-e Yayıncılık 7. sınıf İngilizce Ders Kitabı Lets practice more Sayfa 151
Kök-e Yayıncılık 7. sınıf İngilizce Ders Kitabı Lets practice more Sayfa 152

7. Sınıf birinci ünite sayfa 7 – sayfa 22 cevapları için tıklayınız