11. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları 2. Ünite Cem Yayınları 2020 2021

11. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları için hazırladığımız yazımızda 2020-2021 eğitim öğretim yılında 11. sınıf İngilizce dersinde okutulan  Cem Yayınları 11. Sınıf İngilizce Ders Kitabının 2. Ünitesi olan Hard Times (Zor Zamanlar) Ünitesi cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

Cem Yayınları 11. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları 2. Ünitesi Hard Times Ünitesinin sayfa 19, sayfa 20, sayfa 21, sayfa 22, sayfa 23, sayfa 24, sayfa 25, sayfa 26, sayfa 27, sayfa 28, sayfa 29 ve sayfa 30 da bulunan aktivite ve soruların cevaplarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

2020 2021 11. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları başlığıyla Cem Yayınları 11. sınıf İngilizce cevapları yazımızın devamında tüm bu sayfaları bir arada bulabilirsiniz. 11 sınıf İngilizce ders kitabı cevapları, kitap sayfalarının görselleri üzerinde verilmiştir ve Cem Yayınları 11. Sınıf İngilizce Ders Kitabı 2. ünite kelimeleri ve 11. sınıf İngilizce ünite 2 kelimelerin Türkçe anlamları yazımızda verilmiştir. Ayrıca başka yerde bulamayacağınız 11. sınıf İngilizce ders kitabında yer alan 11. Sınıf İngilizce metinlerin Türkçe çevirilerini de sitemizde bulabilirsiniz. Cevapları sitemizden alırken öğrencilerin ve velilerin daha bilinçli olarak cevapları kontrol edebilmeleri için ders kitabı etkinliklerinde verilen “instructions” yani sizden isteneni anlatan talimatların da Türkçeleri verilmiştir. Öğrencilerin bireysel olarak cevaplaması gereken alanlarda da örnek olarak kullanılabilecek cevaplara yer verilmiştir. 11 Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevaplar Cem Yayınları, 11. sınıf İngilizce çalışma kitabı cevapları, 11 sınıf İngilizce ders kitabı ve daha fazlası ingilizcecevaplari.com ‘da. 2020 2021 11. Sınıf İngilizce Cevapları için sayfayı aşağıya kaydırın.

11. sınıf İngilizce cevapları sayfa 20

11. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları

SAYFA 20, Aktivite 2’deki resimlerle ilgili söylenenlerin Türkçe çevirileri

1. Birinci resimde çiftçiler var. Çiftçilerin tarım yapmak için hiç ekipmanı yoktu, bu yüzden her şeyi elleriyle yaptılar. Yorgun ve bıkkın görünüyorlar.
2. İkinci resimde bir kadın kıyafetleri elleriyle yıkıyor. Kadının zor bir hayatı vardı.
3. Üçüncü resimde yaşlı bir çift sokakta at arabası sürüyor.
4. Dördüncü resimde bir sınıftaki öğrenciler var. Heyecanlı ve mutlu hissediyorlar.
5. Beşinci resimde bir adam sokak lambasını tamir ediyor. Meşgul gözüküyor.
6. Altıncı resimde bir adam mum ışığında mektup yazıyor. Çok ciddi gözüküyor.

Sayfa 20 Aktivite 3, Dinleme Metni Tapescript 8

Tapescript 8
Student: Good morning my dear teacher and friends. Today, I’m going to talk about historical events between the years 1900 and 1909. Of course, my presentation will be about some historical events from American and European history. After my presentation, Haley will talk about the same years, but she will give information about Asian and Middle Eastern history. OK. Let me start. 1900s were great times because it was the beginning of a new era. First, there was the Industrial Revolution. Then, there were factories opening everywhere. After that, people started to quit their jobs and tried to find jobs there. But these were hard times, too. For example, before it became a common appliance for everyone, people used to wash their clothes with water from the river. They didn’t have any of the appliances we have now. Even electricity was a luxury. Only rich people had electricity in their homes. As there was no electricity, people used to use candles at home.

11. sınıf İngilizce cevapları sayfa 21

SAYFA 21, Aktivite 5’deki dinleme metni, Tapescript 10

Tapescript 10
Student: Anyway. Now, let’s take a look at some of the important events in the 1900s. In 1900, a hurricane destroyed Texas while new art movements were taking place in Europe. 1901: In England, Queen Victoria died. After that, her son Edward the Seventh became the king while in America, Theodore Roosevelt became the president. In 1902, Denmark sold the Virgin Islands to the USA. Meanwhile, in France Marie and Pierre Curie were working on the radioactive element radium.
And in 1903, Marie and Pierre Curie won the Nobel Prize for Physics! But, in America, Chicago, 602 people died in a theater because of a fire. 1904 was a bad year for Russians and the Japanese because Japan declared war on Russia. Why? You can ask me during Q & A section after the presentation. And, we come to 1905! This is a very important year because in Germany, Albert Einstein’s Theory of Relativity was born. 1906 was a tragic year for people in the United States because an earthquake hit San Francisco and killed more than 3000 people. 1907 is a good year for artists and art lovers because Frida Kahlo, the Mexican painter was born. 1908 was the year the construction of the Titanic began in Belfast, Ireland. Finally, in February 1909, American explorers Robert Peary and Matthew Henson, reached the North Pole after they travelled a very long distance and this was a very happy event for them. Alright, that’s the end of my presentation and thank you for listening. Any questions?

11. sınıf İngilizce cevapları sayfa 22

11. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları

11. sınıf İngilizce cevapları sayfa 23

SAYFA 23, Aktivite 10’da yer alan metnin Türkçe çevirisi

Geçen hafta çok kötü bir şey oldu! Erkek kardeşim bisiklet sürerken bacağını kırdı. O gün hava güneşliydi ve güzel bir gündü, bu yüzden küçük kardeşim Tony, arkadaşlarıyla oynamak için dışarı çıktı. Ben odamda ders çalışıyorken, oyun oynadıklarını, gülüştüklerini ve eğlendiklerini duydum. Bir süre sonra, hepsi gitmişti. Pencereden dışarı baktım ve Tony ve arkadaşları bisiklete biniyorlardı. Ders çalışmaya devam ettim, sonra bir çığlık duydum. Bu Tony idi. Babamla birlikte dışarıya koştuk. Arkadaşları ona yardım etmeye çalışıyorken Tony yerde yatıyordu. Ayağa kalkamadı çünkü bacağını kırmıştı. Kötü bir halde annem acilen ambulansı aradı ve ambulans gelip Tony’yi hastaneye götürdü. Şok olmuştum ve kendimi suçlu hissettim çünkü Tony ve arkadaşlarını onlar için tehlikeli olabilecek yerde oynamamaları için uyarmamıştım. Bu benim hatamdı.

Macera seyahatlerini çok severim ama bir süre önce tatillerimden birinde çok kötü bir şey oldu. Birkaç yıl önce Hindistan’da araba kullanırken, kendimi bir kaplan alanında buldum. Yalnızdım çünkü kamp alanı etrafında kısa bir tur için gruptan ayrılmıştım ama biraz fazla uzaklaşmışım. Aniden, yolun bittiğini fark ettim ve ormanın derinliklerine girmiştim. Sonra, aracımın lastiği çamura saplandı. Korkmuştum ama artık çok geçti. İlk olarak, çamurdan çıkmaya çalıştım. İmkansız gözüküyordu. Sonra, yardım edecek birini aradım ama etrafta kimse yoktu. Çok fazla bağırdım. Sonra aniden çalıların arasından ayak sesleri duydum ve bana doğru gelen bir kaplan gördüm. Neredeyse bayılacaktım. Arabanın içine girdim ve yardım için birini aramaya çalıştım. Telefonum yanımda değildi. Bağırmaya başladım ve iki saat sonra ben umutsuzca birilerinin benim kayıp olduğumu fark etmesini beklerken iki tane rehber geldi. Beni kurtardılar ama rehberler kaplanın dikkatini benden başka bir şeye vermesini sağlamaya çalışırlarken kaplan biraz zarar gördü. Bu benim hatamdı. 

Büyük annem ve büyük babam gençken cep telefonu yoktu. Evlerde telefon vardı ama direkt olarak birini arayamıyorlardı. Santral telefon sistemi vardı ve bazı memurlar insanları bir süre beklettikten sonra görüşecekleri kişiye bağlıyorlardı. Birini aramak için saatlerce beklerlerdi. Bu sebeple, görmek veya konuşmak istedikleri kişilerle bir araya gelirlerdi veya uzakta yaşayan kişilerle mektupla haberleşirlerdi. Bir gün, büyük babamın halası büyükbabama, annesinin hasta olduğunu be annesini son kez görebilmek için memlekete gelmesi gerektiğini söyleyen bir mektup yazdı. Ama ne yazık ki, mektup geldiğinde artık çok geçti. Annesi büyükbabam memlekete gidemeden önce ölmüştü. Büyükbabam o yıl annesini ziyaret etmeyi ertelediği için ve annesini son kez göremediği için kendisini hiç affetmedi.

11. sınıf İngilizce cevapları sayfa 24

11. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları