10. Sınıf İngilizce Kitabı Cevapları 8 Ünite Devamı Gizem Yayınları

10. Sınıf İngilizce Kitabı Cevapları 8 Ünite Gizem Yayınları için hazırladığımız yazımızda 2019-2020 eğitim öğretim yılında 10. sınıf İngilizce dersinde okutulan Gizem Yayıncılık 10. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları 8. Ünitesi olan Digital Era (Dijital Çağ) Ünitesi cevaplarını sizler için yayınladık.

Gizem Yayıncılık 10. Sınıf İngilizce Kitabı Cevapları 8 Ünite Digital Era Ünitesinin sayfa 103, sayfa 104, sayfa 105, sayfa 106, sayfa 107, sayfa 108, sayfa 109, sayfa 110, sayfa 111, sayfa 112, sayfa 113, sayfa 114, sayfa 115 ve sayfa 116 ’da bulunan aktivite ve soruların cevaplarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

10. Sınıf İngilizce Cevapları Gizem Yayınları 8. ünite başlığıyla 10 sınıf ingilizce ders kitabı cevapları gizem yayıncılık ders kitabı cevapları yazımızın devamında tüm bu sayfaları bir arada bulabilirsiniz. 10 sınıf İngilizce ders kitabı cevapları, kitap sayfalarının görselleri üzerinde verilmiştir ve Gizem Yayıncılık 10. Sınıf İngilizce Ders Kitabı 8. ünite kelimeleri ve 10. sınıf ingilizce ünite 8 kelimelerin Türkçe anlamları yazımızda verilmiştir. Ayrıca başka yerde bulamayacağınız 10. sınıf İngilizce gizem yayınları ders kitabında yer alan İngilizce metinlerin Türkçe çevirilerini de sitemizde bulabilirsiniz. Cevapları sitemizden alırken öğrencilerin ve velilerin daha bilinçli olarak cevapları kontrol edebilmeleri için ders kitabı etkinliklerinde “instructions” yani sizden isteneni anlatan talimatların da Türkçeleri verilmiştir. Öğrencilerin bireysel olarak cevaplaması gereken alanlarda da örnek olarak kullanılabilecek cevaplara yer verilmiştir.

10. sınıf gizem yayıncılık İngilizce ders kitabı sayfa 110

10. Sınıf İngilizce Kitabı Cevapları

SAYFA 110, PROJE ÖDEVİ için talimatların Türkçe çevirisi

*Cep telefonu için yeni bir uygulama geliştirin.
* Uygulama için bir isim düşünün.
* Uygulamaya şunları dahil edin;
   – Uygulama ne tür aktiviteler için kullanılacak (müzik, oyunlar, videolar, fotoğraflar, metin mesajları, alışveriş, iş, seyahat, vb. )
  – Uygulama neler yapabilir ev insanlar onu nasıl kullanabilir?
* Aşağıdaki örnekte olduğu gibi cümleler yazın.
– Bir yeri ziyaret ettiğinizde, telefonunuz nerede olduğunuzu bilir ve o yer hakkında size bilgi verir.
– Telefonunuzu yabancı dilde bir belgenin üzerine tuttuğunuzda, telefonunuz çevirisini yapar.
– Bir markette telefonunuzu bir ürüne tuttuğunuzda, telefonunuz size ürünün çevredeki diğer marketlerdeki fiyatını da söyler.
* Uygulamanız için bir gazete reklamı hazırlayın.
* Bazı görseller ekleyin.
* Reklamınızı haftaya sınıfta sunun.
* Öğretmeniniz sunumu geri verdiğinde, projenizin fotoğrafını çekmeyi unutmayın.
* Çektiğiniz fotoğrafı bloğunuza yükleyin.

10. sınıf gizem yayıncılık İngilizce ders kitabı sayfa 111

10. Sınıf İngilizce Kitabı Cevapları

SAYFA 111 Aktivite A’da yer alan metnin Türkçe çevirisi

İnsanlar teknolojik aletler yapmaya başladıklarında bu cihazların gelecekte ne kadar gelişebileceğini bilmiyorlardı. Örneğin, Alexander Graham Bell 1876’da telefonu icat ettiğinde, insanların bir gün cep telefonu kullanacaklarını tahmin bile edemezdi. İtalyan bir mühendis olan Guglielmo Marconi 1895’de radyoyu icat etti. İskoç bir mühendis olan John Logie Baird, 1925’te çalışan ilk televizyon sistemini yaptı. Bugünkü radyo ve televizyonları görselerdi nasıl hissederlerdi?
Teknoloji geliştikçe dünya da gelişiyor. İşte bazı önemli teknolojik gelişmeler. 1969’da Bell laboratuvarları ilk videolu telefonu yaptılar. Amerikalı bir mühendis olan Martin Cooper 1973’te ilk elde kullanılan telefonu tasarladı. 2000 yılında ise milyonlarca insan cep telefonlarını kullanmaya başladı. 2009 yılında teknoloji şirketleri, bilgisayarın birçok özelliğini gerçekleştirebilen akıllı telefonları yaptılar. Bugün akıllı telefonlar her yerde. Tüm dünyada insanlar akıllı telefonları kullanıyorlar.
Bilgisayar teknolojisine gelince, yaşanan gelişmeler inanılmaz. 1944 yılında Tommy Flowers ilk programlanabilir dijital bilgisayarı tasarladı. 1973 yılında mühendisler klavye ve mause olan ilk bilgisayarı yaptılar. İlk laptop ise  1983 yılında yapıldı. İngiliz bilim adamı Tim Berners-Lee 1989 yılında World Wide Web yani interneti icat etti. WWW ise 1991 yılında tüm insanlar için ulaşılabilir oldu. İlk kablosuz internet ağı 2000 yılında başladı ve o zamandan beri internet çok hızlı bir şekilde gelişmeye devam etti. Şimdi, dijital bir çağda yaşıyoruz ve bilgisayarlar hayatımızın her anında var.

10. sınıf gizem yayıncılık İngilizce ders kitabı sayfa 112

10. Sınıf İngilizce Kitabı Cevapları

SAYFA 112, Aktivite E’deki Metnin Türkçe Çevirisi

SOSYAL MEDYA
Sosyal medya deyince, sosyal ağ siteleri, bloglar, mikrobloglar, sohbet odaları ve internet yayınları gibi birçok farklı web-tabanlı platformu sayabiliriz. Sosyal medya kullanıcılarına birçok fayda sağlamaktadır. Örneğin, sosyal medya insanların online olarak etkileşim halinde olmalarına yardım eder. Ayrıca insanlar önemli olayları öğrenebilirler ve sosyal medya aracılığıyla kendi fikirlerini de ifade edebilirler, böylece aktif vatandaş olurlar. Aktiviteler organize edebilir ve bu aktivitelere birçok kişiyi davet edebilirler. İletişim ve tartışma yeteneklerini geliştirirler. Arkadaş edinmeyi ve arkadaş kalmayı öğrenirler. Diğer taraftan, sosyal medyanın kullanıcılar üzerinde bazı yan etkileri de vardır. İlk olarak, çoğu insan sosyal medyada çok fazla zaman geçirmektedir. Bu yüzden, işlerini veya sorumluluklarını ihmal ederler. Ayrıca sosyal medya risklidir çünkü şirketler insanların kişisel bilgilerini satabilirler. Buna ek olarak, kullanıcılar internette bilgilerini yayınladıklarında yeterince zeki olan birisi kolaylıkla bu bilgilere ulaşabilir ve o kişi birinin kimliğini çalarsa, kurbanının hayatını bir kabusa dönüştürebilir. Özetle, sosyal medya üzerinden başınızı belaya sokmak çok kolaydır, ama güvenli bir şekilde kullandığınızda, sosyal medya platformları arkadaşlarla ve akrabalarla iletişim halinde olmak için harika bir yoldur.

10. sınıf gizem yayıncılık İngilizce ders kitabı sayfa 113

10. sınıf gizem yayıncılık İngilizce ders kitabı sayfa 114

10. Sınıf İngilizce Kitabı Cevapları

SAYFA 114, Aktivite A, internet görgü kuralları hakkındaki metnin Türkçe çevirisi

Netiquette kelimesi “net” kelimesi (internetten geliyor) ve etiquette (görgü kuralları) kelimelerinin birleşimiyle oluşmaktadır. Diğer kullanıcıların görüşlerine saygı duymak ve e-mail gönderirken veya bloglarda, forumlarda ve sohbet odalarında bir içerik paylaşırken uyulması gereken kurallara dikkat etmek anlamına gelir.
İşte bazı temel kurallar.
* Bir konu satırı ekleyin. E-mailinizin konusunu buraya girin.
* e-mailinize bir selamlamayla başlayın. Resmi bir e-maile Dear Mr. Cheng veya Dear Sir ya da Dear Madam şeklinde başlayabilirsiniz. Resmi olmayan e-maillere ise “Dear Michael, ya da Hi, Tony” şeklinde başlayabilirsiniz.
* E-maili dileklerinizle bitirin. Resmi e-maillerinizi “Yours sincerely  (saygılarımla) veya Yours Faithfully (Saygılarımla) kelimeleriyle bitirebilirsiniz. Resmi olmayan mailleri ise “love, veya “Yours” ile bitirebilirsiniz.
* En başa isminizi yazmayı unutmayın.
* Büyük harfleri kullanmaktan kaçının. Çünkü büyük harfler bağırdığınız anlamına gelmektedir.
* e-maillerinizi kısa tutun ve konuya odaklanın.
* Resmi olmayan e-mailleri veya mesajları kısaltmak için yaygın kısaltmaları ve emojileri kullanın. Ayrıca kişisel esprilerinizi de bu şekilde ekleyebilirsiniz.
* Yazım hatalarına dikkat edin.
* Tüm paylaşımlarınızın herkes tarafından görüldüğünü unutmayın. Aileniz, çocuklar veya iş vereniniz onları okuyabilir
* Kaba bir dil kullanmaktan kaçının.

10. sınıf gizem yayıncılık İngilizce ders kitabı sayfa 115

SAYFA 115 Aktivite C metnin Türkçesi

Dijital bir hikaye nasıl oluşturulur?
Bu günlerde birçok insan dijital hikaye oluşturmakla ilgileniyor. En popüler hobilerden biri oldu. İnsanlar hikaye anlatmak için dijital teknolojileri kullanıyorlar. Kendi dijital hikayenizi tasarlamak istiyorsanız, öncelikle ne anlatmak istediğinize karar vermelisiniz. İkinci olarak, hikayenizi yazmalısınız. Kişisel bir masal olabilir ya da bir fikir sunabilirsiniz. Üçüncü olarak, dijital bir ses klibi hazırlamalısınız. Cümlelerinizi kaydetmek için bir mikrofon kullanmalısınız. Sonra, hikayede kullanacağınız dijital fotoğraflarınız seçmelisiniz. Ondan sonra, sesleri ve resimleri birleştirmek için bir video düzenleme programı kullanmalısınız. Sonrasında, arka plan müziği eklemelisiniz. İsterseniz başlıklar, geçişler ve efektler de ekleyebilirsiniz. Son olarak, hikayenizi bir video paylaşma sitesinde yüklemelisiniz. Böylece videoyu dünyadaki herkes ile paylaşabilirsiniz. Bir sonraki tatilde enden bir dijital hikaye hazırlamıyorsunuz?

10. sınıf gizem yayıncılık İngilizce ders kitabı sayfa 116

10. Sınıf İngilizce Kitabı Cevapları